Ved zijem, nic sa nedeje.
My sme vyrazili pred dvanastou z KE. Na starte o 13tej to bolo mysli vcelku dobré, teda boli aj dobré intervaly. Inak tie dve sosny tam robili taky hluk ze sme zalozili debatny kruzok na temu Madeira a sezona 2009. Prvý raz na štarte v takom fučaku... pred 10 rokmi by sme sa trhali do vzduchu, takže to zvalujeme na vietor a cakame na druhu partiu. POtom sa bojime vsetci spolu. Ale tooolko sme si to po zime povedali, jak dajake baby.
O 16 tej som si to rozhodol, množstvo km a zacinajuce JARO rozhodlo. Na starte to kusok krutilo, pockal som na dobrý interval a podho. Kým si telo naslo svoje a nohy postroj trocha to pohádzalo ale inak vario meter hore a parada, bez zvlástnej turbulencie 50 až 100 m hore. Davam info o vetre cca 19-30 km. Chlapci sa rozhodli a rozbaluju. Ja skusam vpravo hreben, drzí rovným letom 0,2 m hore a 18 km/hod dopredu. Sledujem klesajuce slnko a postupne startujucich chalanov. Jozef sa dost drzi vzadu troch na neho pokrikujem a hram sa na stihacku, nedarí sam mi ho sundať tak si letím het ta na horny koniec.
Pred pristatim natahujem za edom ciaru aby som si vylepsil FAI trojuholník a tesne za edom pristávam. Asi 50 m nad zemou prestava fúkať, v poslednej zákrute to bolo cítiť, krídlo nechcelo dokoncit zátačku. Pristavame na poorané pole vedla vyhradenej lučky. Dufam ze sem nezasadia kukuricu. Nakladáme potme a frčime domov.
Zaver, myslim že pred a na obed to bolo v pohode letové, po 14tej to zosilnilo a po 16 sa to ukludnilo spat. Prvý štart mame za sebou, go go prvá termika.
Videjka su na ftp a FAI trojuholnik dam na xcontests
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2010/15:32" onclick="window.open(this.href);return false;