Myslím si, že včerajší deň patrí do rubriky letové. Meteogram na SHMU ako z učbnice, výškový profil vetra ešte krajší, no niet už nič lepšie ako sa tešiť na pekné, pohodové, dlhé,... jesenné polietanie. Zostava: Noro, Mišo, a ja. Príchod na kopec, nádhera. Vynesenie rogál, pohoda. (aj keď samozrejme, najmladšiemu sme museli pomôcť, sám by to zrejme nezvládol

) Na štarte príjemne, neortavoval nás žiaden vietor.
A keď už bolo načase ísť domov, tak sme začali pomaly vyhľadávať v tom severnom 1-2m/s vetre aspoň nič, keď už nie (rotorové) závany z juhu. Nakoniec sme všetci traja úspešne zleteli, nádherne pristáli, (veď na pristávačke fúkal zdravý 4-5meter SV)
Deň to bol úspešný (nikomu nemusíme kupovať banány a juice

) napriek tejto typicky bojkunoidnej meteo-situáci.
Ešte úloha pre jazykovedcov: správne má byť bojkunoidná meteo-situácia, alebo meteo-situácia podľa Bojkuna?
