Háj 08.10.22

Letové dni 2022
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Háj 08.10.22

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes super deň, 8 pilotov (Honda zvládla záťažový test a vyniesla naraz všetky krídla), Martin Greš a Paľo Štoffa si urobili osobné maximá, ostaní sme si príjemne polietali (len som sa musel vzdať zámeru pristáť na planine a po auto som vybehol pešo) a dali sme si poletový rozbor v Orgováne.
https://photos.app.goo.gl/dvFMNhjFMpw7jdV47

eatngo
Príspevky: 144
Dátum registrácie: Pi Júl 17, 2015 11:06 am
Bydlisko: Košice Barca

Re: Háj 08.10.22

Príspevok od užívateľa eatngo »

Cestou na štart som hovoril Lacovi, že nás je síce 8, ale pochybujem o tom, že sa súčasne všetci stretneme aj vo vzduchu. Bol som potom velmi milo prekvapený 😀

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 08.10.22

Príspevok od užívateľa eduardo »

Juraj, tá myšlienka pristáť na planine napadla aj mňa, keď som minule zvážal auto. Myslím si, že za určitých poveternostných podmienok by sa to dalo. Len to tam treba vyčistiť asi, lebo je tam kopec konárov.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Háj 08.10.22

Príspevok od užívateľa juraj »

eduardo napísal:
Ne Okt 09, 2022 10:13 am
Juraj, tá myšlienka pristáť na planine napadla aj mňa, keď som minule zvážal auto. Myslím si, že za určitých poveternostných podmienok by sa to dalo. Len to tam treba vyčistiť asi, lebo je tam kopec konárov.
Edo, včera dosť silno fúkalo a bál som sa záveterných rotorov. Nakoniec tá časová strata z pristátia dole nebola až taká veľká, ku kostolu ma doviezol Martin a odtiaľ po auto mi to trvalo 25 minút, pričom krídlo mi doskladal Laco.
Inak, hore som už raz pristával (niekedy v 89.tom alebo 90. tom roku), keď sa tam zrúbal Peťo Ferenc. Pamätám si, že štvrtú zákrutu som robil medzi dva veľké stromy a potom tam bola asi 150 m dlhá čistinka proti vetru, kam som to posadil. Ale je pravda, že vtedajší Magic bolo všetko, len nie výkonné krídlo. So Supersportom a ešte s brzdiacim padáčikom si určite trúfnem viac, ako s Combatom :)

Napísať odpoveď