Hosťovce juh 06.04.2020

Letové dni 2020
peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Hosťovce juh 06.04.2020

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Dnes sa to konečne podarilo asi na tretí pokus, čo sme boli dohodnutí s Tomásom, že prídem s krídlom. Naposledy nám to nevyšlo v sobotu. Ten sever ťahal dosť z východu. Veľmi som už chcel na Hosťovce aby som si po sezóne skúsil znova magica. Mám ten terén rád, aj keď som tam na magicu pri prvom lete zlomil trapezku😉. Jednoducho milujem v KRASE tie luxusné roviny na pristátie. S Tomášom a Ankou sme sa stretli pri kameňolome, prehodili krídlo a hor sa hore....JEEP znova ani trocha nezaváhal pri ceste hore, aj keď stále tvrdím, že je len o kúsoček lepší ako moja škoda "Fóbia"🙂. A dokonca mám pocit, že každou cestou hore mám menší a menší strach. Odborné sa tomu asi hovorí desenzibilizácia😂. Takže sa asi úspešne liečim z mojho strachu z cesty hore na Hosťovce. Prvý krát som sa skoro posr....😉
Na kopec sme viezli magica v starom originálnom tovarenskom obale od Airwave. Ale po pristátí už dostal fungel nový obal od Maťa Bibka.
Keď sme prišli na štarte fúkalo tak akurát... Začal som rozkladať krídlo, Tomáš mi skrátil úväz.... Nový obal som si dal do postroja so starým sa rozlúčil a že idem do vzduchu. Tomáš drží krídlo na štarte ja zipsujem postroj a pozerám, že na štarte fúkať skoro prestalo🤔. Psychický som sa pripravil, že to bude zleťák, ale vravím si, že nevadí. Hlavne aby som dostal magica aspoň na chvíľu do ruky. Pozorujem intervaly..... keď prišiel tretí vravím si niet načo čakať a bežím....Musím priznať štart som poriadne pokazil, takto sa jednoducho neštartuje..... Som vo vzduchu a Vario hneď pípa. Začal som zatačat a opatrne stúpam. Stúpalo to pomaly a aj nad kameňolom. Bol som vo vzduchu asi 20minut, viac som nedal. Najlepšiu termiku som chytil na západ od štartu. Asi po tristo výškových metroch som z toho vypadol a po mojej návšteve trocha ďalej v priestore už som nenašiel nič 😥. Kvôli logistike som pristával na inom mieste ako obvykle.
Štart som síce pokazil, ale pristátie som si vychutnal... Hovorím si, že síce iba 20 minut, ale čakal som zletak, takže nakoniec dobré 😉. Termika bola naozaj, naozaj príjemná....len škoda, že som nebol hore dlhšie. Ale inak, bol to skvelý deň 😉
Anka s Tomášom narobili kopec fotiek, tak mám kopec obrázkov.
PS: Doma v zrkadle som zistil, že slnko nerobilo iba termiku, ale pálilo aj moju plešinu🤔

https://drive.google.com/folderview?id= ... t9_jB6AYxR

hufi
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St Apr 23, 2014 12:25 pm

Re: Hosťovce juh 06.04.2020

Príspevok od užívateľa hufi »

Peknej reportik,bezva odpoledne.Z rogalistu co maji na aute KS zustal jen Vronkyno......Tak Velikonoce budeme na kopci snad jen s Vladem.....Nebo se nekdo prida?

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: Hosťovce juh 06.04.2020

Príspevok od užívateľa Stanik »

Peto gratulujem k prijemnemu poletu a v dobrom zavidim termicky mixer v overenej mulde :)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Hosťovce juh 06.04.2020

Príspevok od užívateľa Chefo »

Az ma pri srdci pichlo. Farby na vlasok rovnake ak moj/uz jurajov WW supersport :D:D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Hosťovce juh 06.04.2020

Príspevok od užívateľa juraj »

Chefo napísal:
St Apr 08, 2020 8:45 am
Az ma pri srdci pichlo. Farby na vlasok rovnake ak moj/uz jurajov WW supersport :D:D
Chefo, ten čaká v garáži na zálet. Na Babie som si netrúfol zobrať krídlo, na ktorom som v živote neletel.

Napísať odpoveď