Kohut 4.9. prvé jesenné lietanie

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Kohut 4.9. prvé jesenné lietanie

Príspevok od užívateľa jaro »

S Lacom sa stretávame pod kopcom po 14tej. Škoda že sa nedalo o hodku skôr.
Vynášame posledný stúpak", rozkladáme, trava je kus podrastená, ako všade tohto roka, staviam sa nižšie a čakám. Až ma Laco dobehol. Mam nové nastavenie krídla a akosi mi chýba morál. Druhý náfuk rozbieham, krídlo poslúcha jak oči, pár dlhých krokov proti 2 metríkom, berie si ma do vzduchu šmíkam napravo a pomaly a pomaly sa zbieram. V polovic kopca zabralo pár bublín, v zátačke som si všimol hore mrak a bolo to jasné. Do asi 1150 v kľudnom stúpaní, krídlo neuveriteľne poslúcha, je to teda podstatne lepšie. Prečo som toto neurobil vo FR??? alebo na začiatku sezony. Dúfam že to nie je len prostredím a 15tou hodinou. Tak sa krásne s Lacom vozíme a vozíme. Padáky "stoja" na mieste proti SV do 18 km. Pozrel som sa nad SB aj nad Mardunu. Aj dopredu a aj tak nemám XC trojuholník :o Asi to má zmysel pri nejakej stovke ale 20 km je mizeria.
Štartovať tak o 13tej tak to vydá do SL a späť.
Pristávame dole na lúku, chvalabohu som zbadal vlajúci Lacov špagát na papeku. Dole bol S, ponad vrby od rieky riadny bordel ale 5 m nad zemou to stíchlo a pristál som normálne. Laco to odhadoval kus dlkšie a vydalo mu to skoro na krajnicu. :shock: Zvladol to bravurne, presne ako štart. :wink:
Nastavenie a zálet je za jedna.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 4.9. prvé jesenné lietanie

Príspevok od užívateľa Laco »

V podstate, tak ako píše Jaro... pristál som bravúrne, aj keď ta pristávavačka pri sviežom vetre je riadne "bordelová". Keby sme neboli iba dvaja s dvomi autami, určite by som sadol na letisku v Ražňanoch.
Aj odštartoval som bravúrne.
Vlastne ten prvý pokus bez prífuku na štarte, v nepokosenej tráve, ten s lietaním nemá veľa spoločné. :mrgreen:
Poučenie: v hlbokom snehu, v repke olejnej a vo vysokej tráve sa nedá príliš bežať.
:lol:

Napísať odpoveď