10.08.2014 Haj

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Dnes Haj v zostave, Juraj, Bobo, Dano a Ja. Na starte nas uz cakal rozlozeny Rasto.
O pol jednej ma uz zeru mrle, nie je naco cakat, prekladam kridlo na rampu. Prvy nakoniec odpalil jeden PG, skacem za nim. Super je ta rampa, proste fuka niekde z prednej polosfery a sup to tam.
Motam sa vo vyske hrebena, zbieram metre, sledujem Boba a Jurov start. Napichavam nieco co viem tocit v celom kruhu a stupem do 950 m n m. Sledujem Jura ako toci par desiatok metrov severne odo mna. Rozmyslam ci skakat na hlavny hreben alebo co??.. presuvam sa k jurovi ,ale urobil som to zle. Namiesto nad neho idem neskoro.. a priletim pod jurom, uz to nenajdem juro skace a ja som zase vykapaty na hrane. Ide velky tien rozmyslam co teraz (to sa mi do teraz nestavalo, ze budujem taktiku vo vzduchu :-) ) velka mulda je nasvietena a tien ju nepokryje, tak idem tam. Z polovice kopca sa mi podarilo vyskrabat a ked mrak presiel vratil som sa do malej muldy. Uz som nevedel, alebo lepsie povedane, nebol schopny znova vytocit a skakat na hlavny hreben.
Vo vyske hrany +50 -50 m som tam vydrzal este cca 40 minut.. prekonal asi dve krizy (ze sa nato vybodnem a pojdem sadnut). A ked som sa zase s trojicov padakov stretol znova na tej nestastnej hrane, bez pozitivneho vertikalneho vysledku na oboch stranach, tak som sa nato vybodol a sadol
Potom este druhy vyslap + zbehnutie kopca (len tak treningovo) a smer orgovan.

Vysledok 1:22h a radost zo super startovacky a este lepsej pristavacky. Balzam na dusu po tych "nudrzovkach"na kokave, kohute, atd. :-)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa juraj »

Pripajam nejake foto. Nebolo to zlé, ale náladu mi kazila moja neschopnosť dostať sa vyššie ako do 1150 nadmorských - to hovorím o hlavnom hrebeni. K Hrhovu som sa posúval asi na štyri pokusy, nastúpať, let na západ, krachovať, návrat späť do oblasti Hradiska a opäť krôčik za krôčikom. Keď som sa okolo 15.00 vrátil k Háju, čakalo ma ideálne žiacke počasie, držiaci svah kombinovaný s pokojnou termikou, vo veľkej mulde som musel opustiť trojmeter, aby som sa nedostal do TMA a to isté aj nad kameňolomom. Trošku problematické bolo pristátie, asi sem hodím aj video, smer vetra sa neustále menil a keď som bol tesne nad zemou, tak mi začalo fúkať trochu od chrbta. Keby som bol rozlietaný (4 lety od začiatku roka nie je až tak veľa)tak to možno zvládnem, ale nie som, takže som nakoniec "zasojkoval" (prepáč Jaro :D )
Pekné bolo lietanie s dravcami, navzájom sme si ukazovali stupáky.
Aha, a ešte mi počas letu prestalo fungovať GPS (slabé baterky) a pred štartom som zabudol zapnúť záložné s 3D záznamom, takže na Xcontest nič nedám :(
Foto: https://plus.google.com/photos/11222855 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
Video zo startu a uchytenia sa: http://youtu.be/64wiPJ89LWw" onclick="window.open(this.href);return false;
A pristatie a la Sojka: http://youtu.be/jRF1gmeDdc0" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa jaro »

Stávam sa slávnym a začína mi pršať do nosa :!: :!: :!:

Užívateľov profilový obrázok
Dano
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Št Okt 13, 2011 9:09 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa Dano »

pristatie Majo 1080p video :
http://leteckaposta.cz/127636870" onclick="window.open(this.href);return false;
ZK-1A

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Zavesene na youtube.com http://youtu.be/Nc3mzfwUYQE" onclick="window.open(this.href);return false;
Dano , velka vdaka za nahravku :)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa eduardo »

Majo, ta noha na hrazde sa u Teba stala tak standardnou zalezitostou, ze v Ziline na presnosti pristatia Ti to uz nebudeme moct pocitat ako opicku. :wink: Iba ak by si dovtedy nacvicil pritiahnutie hrazdy niecim inym :wink: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

To je vysledok geometrie postroja. Neposuvne tazisko, puci ma na hrazdu. tak som to vyriesil nohou (a aj uvolnim ruky na finalne odtlacenie). Kedze je neposuvne tazisko som vysoko v hrazde a ta noha mi tam vojde. Ked budem velky chlapec a kupim si poriadny postroj, skonci aj ta noha. :mrgreen:

Napísať odpoveď