03.08.2014 Haj

Letové dni 2014
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Rano klepka dazd na parapetu. povedal som si "No tak aspon vyzehlim tie minusove body co mi nabehli pri piatkovych ranajkach, ked som zahlasil "Sobotu aj nedelu lietam!".
Noro ma rozpacito lame na haj, ale odolavam. Po dvanastej hodine som vdaka nakupom a prechadzke znova na nule s bodmi. Vola Nor,o teraz uz presvedcivo "Mam nalozene, ideme s misom na haj ides?" Rusim Jurajovi velmi lakavu ponuku na cykloturu. Ficim ku garazi.
Pod hajom pri studnicke pichame rukav. Chvilu fuka nula, chvilu sever. Na starte bola Vychodna a JV zlozka. Ale je to tam nakomoru a startovatelne. Cas je pokrocili, tak skladame v normalnom tempe a bez vymyslania sa staviame za seba na rampu. Zacali naskakovat mracky nad dolinou, dovtedy bolo vymetene. Daleko na zapad uz rastol nejaky kongestus.
Kazdu chvilu vyzerame nejake padaky z rebra, ale nic. Prvy to odpaluje do prifuku Noro (ja som len utrusil "Noro zas tie tvoje starty :-(" Ale Combat sa nedal a odpracoval to. Trochu vpravo potom vlavo, rozpacito, daleko, pomalicky vyklesaval, odchod od rebra medzi muldamy a sadol. Skacem do toho za nim. Start v pohode, prikazany smer vlavo. Lepim sa na svah ako viem, snazim sa ist blizsie ako mi kaze hlave, kopkacie, ale stale stracam. Navrat, znova do muldy tu preletim az po rebro medzi muldy a odchod sadnut.. Posledny zachranny plan, preletiet ponad ostrov stromov (ci to neda) potom hnojisko a tak sadnut..
Nad hnojiskom faaajnovo zabralo 80 az 90 m nad zemou.. ale dlho som sa netesil. Vyletel som z bubliny, alebo stupaku, neviem. Potom uz len buuuuu a sedim po 6 minutach letu.
Sumar. Zas ten haj co nefunguje.. ALe hnojisko, a zrejme tie strniska daleko vpredu davali, ale bol som tam velmi nizko a nevie to este tak dobre, atd atd. Rozhodli sme sa z norom, ze to vyskumame :) kde to do kelu stupe pri tom JV :). Chvilu som aj myslel na starte o tej edovej variante napalit to rovno na V svahy severne od hradu.. Ale az taky odvazny este nie som :-)

Obycajny zletak, a kolko balastu okolo.. cisssty dragosek :-D

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa Chefo »

Majo, bolo to napinave. Do poslednej chvile som nevedel, ci si sa zachytil :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ano, za ten napinavy pribeh to stalo. Dufam ze nabuduce uz budem moct ist aj ja.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa juraj »

Marián, počas celej svojej jazdy som riešil dilemu, či moje rozhodnutie ísť bicyklovať, bolo správne. Ani nevieš, ako si ma potešil :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ako to tak čítam, tak za určitých okolností a v "súčinnosti" s rozhodnutiami pilotov môže byť aj sebelepší letový terén niekedy "bléé". :wink:
Včera, napríklad, prišli na Lendak lietať PG až z Katovíc! ...a vôbec nelietali. Efektívnosť vynaložých financií na dopravu jak sviňa! Nuž aj to sa stáva pri tom našom športe!
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Po Aug 04, 2014 10:34 am, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Dufam, ze chlapci z Katovic nezacnu "ohŕňať nos nad Lendakom len z princípu, alebo preto, že ich raz kopec sklamal, je trochu smiešne." :mrgreen: :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: 03.08.2014 Haj

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Nechápem, či tá citácia má slúžiť ako argument alebo ako protiargument. Oni dobre vedia, prečo sa na Lendak oplatí chodiť. Jednoducho - predpoveď nevyšla; kopec za to nemôže!
Asi tak - na objasnenie zmyslu citátu. :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď