Velkonočná nedela na Čihoci

Letové dni 2014
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa MilanNR »

A zas som hodil tigra :lol: plíz help me :D


http://youtu.be/gcZremkGSJA" onclick="window.open(this.href);return false;
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ahoj
No nevidim tam veterny rukav ani flerku (nebolo to zase po vetre? lebo mam ten pocit), ale podla polohy ruk pocas priblizenia mam pocit, ze to cele bolo na minimalke az po zem. drzis ich len tak vlazne sa mi zda, takze kridlo si ide pomali dole v minimalnke alebo optimalke (neviem ako mas nastaveny uvaz)
V jednej pagenovej knihe je to pekne vykreslene zboku. Pri priblizeni na rychlost, hlava dopredu medzi trapezy, nad zemou povolit - vydrz a otlacas..
este sa tu vyjadrzia skuseni instruktori tak uvidis..

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Milan musis si uvedomit...
Pri lete v lezmo ked lietas v pohode mas ruky respektive predozadnu silu na hrazde skoro neutralnu.
Pri tejto polohe letis nastavenou rychlostou (trim speed).
Vacsinou letis touto rychlostou ked su celkom kludne podmienky a robis tym mierne zakruty.
V pripade ked sa postavis a chces ist takou istou rychlostou tak musis viac pritiahnut respektive citit vacsi tah-tlak hradzy voci tvojmu drzaniu-pritahovaniu.
Je to tym ze ked sa postavis na pristatie tak tvoje telo robi ovela vacsi odpor a posuva tvoje tazisko dozadu.
Cize ak pri pristati ci priblizeni letis v stoji a mas ruky uvolnene respektive nepritahujes tak letis pomalsie ako je tvoja trim speed za letu v lezmo. (letis na hranici padovky)
A na pristati treba letiet zvacsenou rychlostou co znamena trim speed plus nieco navise aby si mohol pripadny poryv skorigovat a nestratit pri tom rychlost a ovladatelnost.
Takze ty to musis citit takto.
Prilietam, letim trim speed popripade si zrychlym na dany manever.
Potom sa staviam a pritahujem cicim ovela vacsi tah (odpor) trapezok.
Priblizim sa k zemi a uvolnovanim trapezok (sily) udrziavam vysku cca 1 meter. Vydrz
Postupne uvolnujem ruky do polohy bez tahu ci tlaku trapezok (ruky necitia predozadnu silu). A to uz letis dost pomaly.
A dalej podla kridla a okolnosti vystihnes moment na odlacenie.

Lahko sa to povie, tazsie sa to nauci.
Ale len prax ta to nauci do dokonalosti.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Kamera na krídle je úžasná vec - nemý svedok "práce" pilota; tá neklame!
Dá sa tvrdiť, že vo všeobecnosti lietame málo, takže si nestíhame natrénovať samotné pristátia.
Počítajú sa nalietané hodiny, ale pristáti je asi u väčšiny z nás žalostne málo!
Ak naviac nemáme čas zapychnúť na pristávačke aspoň fléru (správny postreh, Marián!), tak ideme urobiť najrizikovejšiu fázu letu s obrovským hazardom.
Sám som sa chcel prihlásiť na Honzom už dávnejšie avizovaný výcvik v pristávaní. Škoda, že sa ešte nezorganizoval.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Dakujem za rady budem silno čítať a hlavne skúšať :) ohladne toho rukáva. Situácia sa skomplikovala z výraznou JV situaciou na svahu čiže sme brúsili svah o kus dalej ako bol plán. To znamená že k zapichnutému rukávu sme nechceli riskovať prelet ponad baňu ktorú v pohode prelietavame ked su podmienky ideálne a sadli sme radšej asi o 1km dalej. Rukáv nosím vždy v aute ten je už sučastou výbavy ako je aj lekárnička :) už som sa poučil vždy ho dakde pichnem do role :D
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa eduardo »

Presne ako pise Ivan. Ty na pristati, ked uz si preklopeny vooooobec, ale vooobec netahas. Letis tam s volnyma rukama na minimalke, no a potom jasne ze uz neni co odtlacit. Mas stastie, ze pri takychto tvojich pristatiach si este nedostal poriv. Zazil by si ako sa citi chrobak, ked ho otocis na chrbat :wink:
Inak Milan!!! Kurnik sopa, Ty mas lepsi postroj jako jaaaa. To nemoooze byt. Vymenim ti ho za svoj, plus doplatim nejake to pivko a uvidis ako fajnovo sa pristava v mojom. Urcite to bude v postroji. Velmo sa mi paci. :wink:

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Velkonočná nedela na Čihoci

Príspevok od užívateľa MilanNR »

eduardo napísal:Presne ako pise Ivan. Ty na pristati, ked uz si preklopeny vooooobec, ale vooobec netahas. Letis tam s volnyma rukama na minimalke, no a potom jasne ze uz neni co odtlacit. Mas stastie, ze pri takychto tvojich pristatiach si este nedostal poriv. Zazil by si ako sa citi chrobak, ked ho otocis na chrbat :wink:
Inak Milan!!! Kurnik sopa, Ty mas lepsi postroj jako jaaaa. To nemoooze byt. Vymenim ti ho za svoj, plus doplatim nejake to pivko a uvidis ako fajnovo sa pristava v mojom. Urcite to bude v postroji. Velmo sa mi paci. :wink:
Dajte mi ešte kusok času a ja sa k tomu dopracujem neak. Aj ked to bude boleť ale neva :) padačkár zo mna nebude to si budte istý :D

P.S.... taký postroj som videl v tescu a čuduj sa svete bol v akcii pred velkou nocou :D no nekup to :)
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď