Straník. 19.10.13

Letové dni 2013
MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník. 19.10.13

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Ivan Plucko - NAY napísal:A kam idete?
Chceli sme ist na Stranik Ivan ale ten vyzera JZ a to nem gut si mysli. Zobor vyzeral dobre ale od rana... okolo druhej to ma zdochnut. Ešte tam maju PG neaky pretek ale to by nebol problem. No čil buc múdry ked je cela dedina sprostá :))))
Wills Wing T2C 144

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: Straník. 19.10.13

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Ahojte lietajúci priatelia!
Pridám aj ja pár poznámok k sobotnému lietaniu.Podľa predpovede mala byť sobota slabšia,ako nedeľa,ale bolo to presne naopak.V sobotu začala termika fungovať o 13.hodine letného času,prvé dve hodiny sa zachytávalo ťažšie,ale kto prekonal 400m nad Straník,mal vyhraté.Fungovalo to asi až do večera.Vietor s výškou zoslaboval,menil sa k západnému.Na zadnej strane Martinských hôľ sa vytvorila kumulová rada po Kľak,po ktorej som sa vydal,ale bola prerušená,tak som sa vrátil späť,aby som pristál k autu pod Stránikom,pretože som si šetril na nedeľu.
http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2013/11:15" onclick="window.open(this.href);return false;
Nedeľu sa vzduch stabilizoval,podmienky sa zhoršili,bolo ťažké sa udržať vo vzduchu,i keď padáčkari značkovali stupáky.Bola bezoblačná termika.http://www.xcontest.org/world/cs/prelet ... 2013/12:55" onclick="window.open(this.href);return false;
Dva dni po sebe nasledujúce,ale s veľmi rozdielnym počasím.Na toto ročné obdobie v sobotu super počasie,nepamätám lepšie na Slovensku.Natočil som veľa filmového materiálu,mám problém s konvertovaním a strihacím programom.Snáď to dám do poriadku!

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Straník. 19.10.13

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, zda sa ze mas pravdu. Asi ta nedela bola o nieco slabsia :D

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Straník. 19.10.13

Príspevok od užívateľa bohus »

MilanNR napísal:
sidewinder napísal:4:15 ??? Na svahu.. dobra vydrz.. toto musim ukazat kolegovy ktory sa uz po 30 minutach nudi a ide dole..
Braňo dal 5 a Peter 1:30 :D :D :D mne sa zasekol zips na postroji tak som musel íst dolu....inak by som aj ja tahal na 5 :lol:
Chlapci mate co dohanat, rekord je 10 hod 15 min na Kope v BB.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Straník. 19.10.13

Príspevok od užívateľa MilanNR »

bohus napísal:
MilanNR napísal:
sidewinder napísal:4:15 ??? Na svahu.. dobra vydrz.. toto musim ukazat kolegovy ktory sa uz po 30 minutach nudi a ide dole..
Braňo dal 5 a Peter 1:30 :D :D :D mne sa zasekol zips na postroji tak som musel íst dolu....inak by som aj ja tahal na 5 :lol:
Chlapci mate co dohanat, rekord je 10 hod 15 min na Kope v BB.

Už sa na to pripravujem....................... žeby v sobotu? :twisted:
Wills Wing T2C 144

Napísať odpoveď