19.5. Kamenický hrad

Letové dni 2013
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

19.5. Kamenický hrad

Príspevok od užívateľa jaro »

Ráno vstávam dobre vyspaný ale polámaný z mojej jamy a tak. PO telefonátoch a briefingoch som o 9:40 pod hradom. Skúšam prilbu s rádiom všetko šľape akurát letisko má novú frekvenciu. Zažina pofukovať až fučať. Vraciam sa do PO nakladám Jožka B. Na Kamenickom hrade je JV do 7 m. Rozkladám, po 12tej sa vietor otáča na komoru J do 8 m. Štartujem pred jednou aj keď sa dalo skôr ale chcel som počkať až sa to prehreje, predpoved bola lepšia poobede, hlavne kvôli vetru. Po štarte sa chvíľu vznášam okolo skál ale potom to nafúklo nad hrad a hned prišiel stupak do 1900. Kochal som sa Minčolom a okolím. Chcel som to letieť na Ľubovňu ale keď to pri Orlove padalo a padalo reku idem späť a ejhle proti vetru. :o
Ale držalo to a krídlo letí aj proti vetru. Potom zase stúpam a stanovujem cieľ ku PO. Nad Ľutinou to bombuje ale nedarí sa mi nestúpať. Klžem ponad Červenú vodu a v priesmyku nad cestou chytám bublinky aby som doklzal do SB. Z bubliniek je bombovací stupak do kopcov ale doý a výživný. Pred Lysou točím s vetroňom ale nechávam ho za sebou (letel opačným smerom?), sledujem cesty a chodníky v lese, chalupy a chaty. Je toho všade v lese hrúza.
Pred Terňou ostávam v kopcoch, stúpanie je dobré a cielim na dobre viditeľný Bardejov. S vetrom je to paráda, miestami do 90 km voči zemi. Okrajom BJ sa rozhodujem naťahovať kilometre kvôli Norovi a Mišovi. Tí su už z Kapušaňaku asi v PL. Zborovský kopec krasne nafukovaný ale bez žiadneho pípnutia. Hrad je vyzametaný a vyčistený, aspoň z vrchu je to takto pekné.
Za hradom mi dva dravce dačo ukazujú, nikoľko ostrých bublín. Kupujem 150 m. Dozadu ale už neletím a na výcho je to so zlým smerom vetra. Dole kosia traktory, druhy krát sa rozzipsovávam a .. nalietam dobré 3 m. Kde sa tu do riti berú? Na konci sveta. :shock:
Vydávam sa východne smer SV. Vidím dráhu ale je ďaleko. Prilietam pred pás lesíkov a dedím so šikmými lúkami, vzdávam to a vraciam sa späť. Mam vybratú lôku, hnedú, zelenú, na výber, kde bude bližšia krčma? Povoľujem zips na 50% a zrazu ... :o :shock: mihol sa tieň ... :shock: :shock: :shock:
Rogalo a Noro..., kde sa tu berie? To už vario pípalo dobrou dvojkou tak sme sa s tým kus spoločne pohrali a potiahli výšku. Ukazujem Norovi aby sme leteli na Sv lebo ďalšia výška nás veľmi odfúkne. Nevidí a nepočuje, nasadzujem kurz a letím, skúmam budík, 28 km J protivietor z boku.
Ešte dačo dotáčam ale je to slabé vietor do 30 km a budík -450 m na letisko. Nalietam bočný svah, veľa lesa a namiesto nafukovanéjho J je tu JV a ja proti nemu. Nestúpam a hreším že to bola somarina kvôli 2 km naviac. Ale krídlo fantasticky letí, nakoniec ešte 100 m zhadzujem a pristávam pekne do protivetra v dedine Vyšný Orlík. Letisko si odkladám nabudúce.
Niekoľko záverov:
Dobre som sa rozhodol nejsť na Dubinu lebo hodne fučalo. Letieť Tatry, to by som sa v tých kameňoch posr...
Bol som inšpirovaný letmy čechov, pekne trojuholníky aj v protivetre. Aj keď nie v takomto.
Nabudúce domyslieť otočáky, v tejto oblasti som ešte neletel ale cítim veľký potenciál pre SV Slovensko.

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: 19.5. Kamenický hrad

Príspevok od užívateľa basileo »

krásny príbeh, gratulujem
atlasar <= vranar

Napísať odpoveď