15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Letové dni 2013
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Laco »

Ako správne začal Rado v knihe návštev... Dnes sa uskutočnilo hľadanie koníka :lol:
Takže zimný výstup na Háj sme predsa uskutočnili "v hodine 12-tej". Celá obrovská výprava (Ivan a ja) sme v dobrej nálade vyrazili po 10.00.
Pri kostole na Háji sme nastúpení okolo 11.20 (Neviem či si dobre pamätám na hodinky sa pozeral Ivan). Môj ľahký funfex zbalený na krátko spolu s ľahkým postrojom, prilbou a kombinézou (36kg) nahadzujem na chrbát a vyrážam. Spolu s Ivanom. Po prvých krokoch Ivan rozkladá sily (a delí krídlo od postroja) Po nástupe na "anďalút" berieme každý svoje tempo a nadlho strácam Ivana. Ale medzitým stretám diviaka, prebehol "popri" mne tak na 10-15 metrov. Cesta ubieha dobre, len pred strmákom pred prvými drôtami začína pribúdať sneh. A keďže je pekne teplo, a sneh príjemne "nadýchaný" , tak pri dotyku s topánkou a taktiež pri každom nabratí do topánky sa okamžite mení na vodu. Pri zastávkach už využívam oddych aj na vyžmýkanie ponožiek. Pri odbočke z chodníka na planinu už sneh dosahuje výšku tak do pol metra.
Keď som konečne našiel rampu, tak som si všimol, že asi mi je zima na nohy :D
Na rampe bolo cca 10 cm snehu, tak som začal improvizovať... vytiahol som dosku spod rampy a skúsil to spôsobom odhŕňovača. Chyba lávky. Po doskách, (ktoré znamenajú rampu) na jeseň kvalitne ošetrených proti plesni a pekne prisnežených sa chodiť nedá. Dá sa na ne pozerať, kĺzať sa po nich... Pôvodná funkcia protiplesňového náteru jednoducho vyplávala na povrch. A tak som išiel popri rampe a na kraji odhrnul "chodníček" široký tak cca 50cm. Urobil som to ako prvé, aby ten chodníček aspoň trochu obschol.
Znovu som vyžmýkal ponožky, pozrel na hodinky ...12.20
Rozkladám funfex,... okolo 13.00 znovu vidím Ivana. Nesie postroj. Odkladá postroj. Mizne. 13.30 Znovu vidím Ivana. S krídlom. Pred rampou Ivan posledný krát padá po krídlom. Prehodíme pár slov a Ivan začína stavať krídlo. Ja pomaly dokončujem (poskladanie z krátkeho stavu trvá trochu viac ako normálne...)
Pripravený na štart sledujeme dej filmu (len tam chýbala Nikolka Kidmanovie). Úplné bezvetrie.
Prvý štartuje Ivan, ešte mu pripomínam, aby pozeral pod nohy, lebo "runway" je značne obmedzená.
Po pristátí ladíme logistiku, Ivan ide pre auto, ja simultánne skladám obe krídla. Po Ivanovom príchode do 10 min. máme naložené a hajde do orgovánu na obedo-večeru... a domov.
Cestu domov Ivan poznamenal, že ešte šťastie, že takáto akcia je iba raz v roku, :lol: na čo som odvetil, že ale veď to nie je povinné.. :lol: :lol:
http://www.xcontest.org/world/en/flight ... 2013/14:02" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotky pridám neskôr.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa raf3 »

Laco, Ivan sánky dolu !!! ...ale .... ako pozerám na XContest tak pozerám, ale sneh nevidím! :mrgreen:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Laco »

Takže nejaký výber z fotiek:
Prílohy
Ivanove prvé kroky
Ivanove prvé kroky
A moje... tiež ešte veselé
A moje... tiež ešte veselé
Ivan došiel s postrojom
Ivan došiel s postrojom
... a potom aj s krídlom
... a potom aj s krídlom
Zátišie na štarte
Zátišie na štarte
... a na pristávačke
... a na pristávačke

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Laco »


juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa juraj »

Laco, aj zavidim, aj nie. Hlavne tie mokre nohy, to ja skutocne nemusim. Inak, co tak vlozit zaznam do lietania na Haji? :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa eduardo »

LAco, Ivan SUPER!!!!
A kto isiel pre auto??? :lol: Ci? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Chlapci, Salute!

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:LAco, Ivan SUPER!!!!
A kto isiel pre auto??? :lol: Ci? :roll:
Laco napísal:...Po pristátí ladíme logistiku, Ivan ide pre auto, ja simultánne skladám obe krídla...
:wink:

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Laco »

A ešte som zabudol na jednu fotku.
Keď som sa Ivana opýtal, ako pristál, využil svoje právo nevypovedať. A keďže chýbali svedkovia, tak nastúpila forenzná veda. Rekonštrukcia udalosti sa uskutoční v jarných mesiacoch...
:lol: :lol:
Prílohy
Corpus delicti
Corpus delicti

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Chefo »

Darmo, ivanku si nam uz zvykol na laminara :). Ten zalozak pomohol :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa juraj »

Ja som presvedceny o tom, ze tie stopy su este z minuleho roka, ved ked sa pozriem teraz z okna (Polomka) vsade je sneh a teda na snehu takato stopa vzniknut nemohla :D Tolko forenzna veda.
Na druhej strane, ak vezmem do uvahy Ivanovu unavu (medzicasy pri vystupe naznacuju, ze Ivan nebol v najlepsej forme a podla vsetkeho do rana niekde mulatoval), mohol sa zaryt hlboko pod sneh.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa Ivan »

Ocakaval som, ze sa tieto kopromitujuce fotografie objavia. Samozrejme, ze to popieram, postroj som v zivote nevidel a koncovka SPZ je cisto nahodna s mojou... Samozrejme uz som kontaktoval svojho pravnika a Laco sa moze tesit na obvinenie za poskodzovanie dobreho mena. :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa jaro »

Juro dokedy si v polomke. Pôjdeme v sobotu povzbudiť Jara?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa pegas »

Pekná hlina. A dobre hrubá vrstva. Stačí hodiť do pece a nechať vypáliť. Urobí sa ti potom pekná škrupina, ktorá ti ochráni postroj pri budúcich pristátiach. Ale už trepem.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: 15.2.2013 Háj (zatvorenie Hájskej sezóny)

Príspevok od užívateľa raf3 »

Myslím, že je to len odoberanie vzoriek pôdy kvôli jej bonite ...
Možno chce Ivan začať samostatne hospodáriť .... :mrgreen:

Napísať odpoveď