21.8.Slubica

Letové dni 2011
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

21.8.Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano zmetok či Haj alebo čo vlastne. Bol som naloženy tak som vyrazil po dohovore s Marekom pod SLubicu. Zostava Jaro, Jaro, Marian Marek. O 12:40 nakladame, po jednej sme nachystaný letieť ale čakame a pozerame padaky.Vo dvoch varkach odleteli preč, aj Pišta na školskom PG. Nejake sa vracaju a vačsina sa dviha zase. Marian nalieta ju jednemu padaku, bubla mu to ale ušlo to smerom na kopec. Na štarte hrôza z bezvetria, vpravo sa modry padak dviha a na štarte 0 až +0 sprava, zľava. Staviam sa pred Jara, pride to. Prišiel zavan do 1 m. rozbieham a nastupujem do noveho postroja. Zipsujem ako mi pan dochtor nakazali a je to OK. Vpravo pred rubaniskom podpadakom hned kopanec otačam skoro na ucho... :shock: za mnou rogalo, blazon Jaro to odpalil hned za mnou. Ale vlastne rozumne, čo bude čakať na dalšiu nulu? Točím ostro, stupam do2 m. Jaro to drži ale nie do svahu ale od. Znos bol od JZ, nad lúkou to zabralo poriadne až do 1600m. Jaro šmejdi po svahu, hľada ale je toho malo. Mareka registrujem niekde na svahu.
Uloha dňa, Lipovce, Prešov. BVitor je hore slabý pekne to cestuje, Pred Smrekovicou sa tlačím do kotla a je to tam krásne stúpania až do 2000 v mraku. Dalej ku Slavkovu, nie su mraky vpravo ano, idem teda tie Lipovce. Mam čerstvu kavu na chate v kredenci :) . Popod mraky to pekne bublinkuje a nosí. Nad Bučami mi ukazuje budik JV vietor aj ked slabý. to je vplyv prešovskej kotliny. Nad chatou na zjazdovke dotačam mrak 1900, kam dalej na prešov su dva mraky a dosť, na zapad späť su zase nove chmarky. Kus lietam ako splašený, potom dotačam zase mrak a potmehudsky idem na zapad že možno sa vratim. Šlo to až výborne, nejaké bubliny a točenie, zatáčam vľavo a podľa STF letim nad Smrekovicu. asi 100 m prelietam a na JZ kotli napichujem 2-4 m na primerovaku do mraku. Rovno nad Slubicu, ešte stíham pivo s chalanmi, auto je ešte na štarte, na ceste ale nikoho nevidím. Pri mne jeden padák točí, ja si tiež pritáčam až točím do 1600 a pušťam to dozadu, vietor v tej výške SZ ale slabý. Striedavo odhadujem kam doletim, občas delfín občas pritočím, už to ni je ono. čakám že narazím na JV alebo J od PO, zatial nič. Klesam a stale sa posuvam. nad pristávačkou za Cminianskou pri starej ceste je protisvah na S, tam musim lebo dole nebude nič fukať. Vario piplo, otočil som, asi +10 m. preskakujem za dialnicu ku ceste od Svini do bočnej dediny. pristavam na V do krasneho protisvahu na strnisko 100 m od cesty. Nity ani nevedeli že som pristal. Som rad a som spokojný. Volam moju Veroniku ktora sa vracia z Raja a berie mi auto z Dubravy. Volam Norovi že som letel a že som ho určite neprelietal :? . Teraz to už viem, prelietal o tie 2 km či si mi včera dal fora za dedinu :lol: :lol: :lol:
Resumé: vysielačky musia byť aby sme mladých kus potiahli. tie predpovede posledné dni su strašne, asi to robí ten suchý vzduch čo sa sem tlači. V tom gradiente sa to aj dnes potvrdilo na haji. Platilo teda na dnes, kopce su kopce.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 21.8.Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Pekne polietanie Jarko. Zaujimalo by ma ci by si uletel 100-vku keby si si to naplanoval pred letom.
Alebo nejaky pekny dlhy trojuholnik.
Skoda ze som nebol...

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: 21.8.Slubica

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ked pozeram na xcontest tak dneska lietala cela Europa.
Aj na Haji to vraj uplne zadarmo do 1000 mnm.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.8.Slubica

Príspevok od užívateľa pegas »

Pekne Jaro. Dobre, že tých mladých mal dnes kto potiahnuť.
Čo sa týka vysielačiek, mali by sme všetci používať letecké (aj žiaci). FM pásmo je iba vec zvyku z minulosti, a nemá pre naše lietanie budúcnosť. Dnes keď už bežne lietame v riadenom vzdušnom priestore, sú FM vysielačky zbytočnou komplikáciou. Nevidím žiadnu výhodu, okrem toho, že ich má viac ľudí.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: 21.8.Slubica

Príspevok od užívateľa jaro »

Mladí sa ťahali sami. Pozde ma napadlo že sme mohli s Jarom rozpravať cez letecku AMku. Tu som mal.
Noro, stvka sa da uletiet ked pojdeš o 12tej do vzduchu a bude fukať vietor. U nás ale take nie je. Včera to bolo viac na kopcoch, po doline to už bolo take premenlivé a keby si v takom letel tak budeš letieť 100ku 8 hodin.

Napísať odpoveď