Kohut 25.4.

Letové dni 2010
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano nazhavene telefony, dohodnute 3 auta asi 8 pilotov. Pod kopcom som s Ferom prvý, pridava sa Jarouš z Olcnavy. Na starte klasika namisto 7 m je tak 1 m S. PG z roznavy skusa a skusa , nic z toho. Dochadza Miso, Duri, Laco, Robo a Barča. Skladame a dvihame zraky ku oblohe. Nepomaha. SZ,S do 1 m. Poslední Juro, JOžko a Gašpi. Prvý štartuje Jozko na vrane. Najprv za 4 potom už za 1-. Dochadzaju nejakí PG, skusaju, pomaly, pomaly hore nič moc. po druhej to Juro odpaluje nasleduje Gašpi a Fero. Fero hodne bojuje aby sa zodvihol ale predsa, dotačaju za kohutom 1500. My sme ešte na zemi. Postupne to skušajú aj ostatní, striedavo premenlivo bez výraznych stupaní. Po dlksej pauze skacu pg a vpravo slabo stupaju. Fukol mi pekny interval. super vzlet tak ako ti predo mnou. Nad stromami sa trapim, trapim, PG ale drzia hore. cakam a trapim sa, zopar ostrých bublinik mi pomohlo nad svahom to uz dobre cucá, lamem to na ucho a taham na hreben. DOtupy najprv 1500 tak okolo 1-1,5m podom maximum do 1900. Povouil som sa na Mardunu a nad Sabinov. Kedze sa mi chalni na začiatku stretili nemal som zaujem ulietavat. Skoda. Po hodine to teda bolo vsade, myslim ze na kohute to bolo hodne priemerne, rebry na sabinov davali spolahlivo. Celkom cez 2 hodky, pekneho a hlavne na zaciatku poucneho lietania. Bola to parada tolko eroplanov v lufte.
Prílohy
DSCF0204.JPG
DSCF0206.JPG
DSCF0209.JPG

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa pegas »

Ty si tu a ja som tu tiež :D
2 a pol hodiny vo vzduchu a max. dostup 1850 m (jedinký raz a až o 16:00). Inak to bolo max. 1400 m. Znova som až vo vzduchu zitil, že som si zabudol zapnúť nožné popruhy a ešte ma seklo pod lopatkou tak že som sa chvíľu nevedel nadýchnuť. Takže telo sa mi rozpadá a vyzerá to, že bude zo mňa aj dement. :D Asi si dám týždeň pokoj.
Prílohy
Bol nás tu pozrieť taký vetroň, ale Edo v ňom nesedel.
Bol nás tu pozrieť taký vetroň, ale Edo v ňom nesedel.
Toto je náš Kohút, prevýšenie nič moc, ale štatisticky veľmi dobre funguje.
Toto je náš Kohút, prevýšenie nič moc, ale štatisticky veľmi dobre funguje.
Zákal vo výške 1500 m. V strede mesto Sabinov, vpravo letisko Ražňany. To tmavé vpravo hore je šarišský hrad, rovno vzadu je vrch Stráž a za ním je Kapušiansky hrad (nie je vidno). Prešov vzadu nie je vidno pre zákal (nesúvisí s mojim zrakom).
Zákal vo výške 1500 m. V strede mesto Sabinov, vpravo letisko Ražňany. To tmavé vpravo hore je šarišský hrad, rovno vzadu je vrch Stráž a za ním je Kapušiansky hrad (nie je vidno). Prešov vzadu nie je vidno pre zákal (nesúvisí s mojim zrakom).

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa juraj »

A tu su ucastnici zajazdu. Chyba len Jozko, ktory akurat vliekol vranu na kopec
Prílohy
Resize of P1010384.JPG

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa Laco »

Dnesne kolo majstrovstiev vychodoslovenskeho kraja dopadlo celkom uspesne. Deltaklub Tatry sa nezucastnil, (nevieme preco, potvrdeni od lekara zaslite na adresu hu@hu.hu), ostatne kluby (KE, MI, PO, SNV) dosli v takmer plnej zostave... :lol:

Po Jozkovi na vrane som mal najviac startov. Pri prvom (do fajnoveho intervalu) mi "prdla" snurka na posuv zavesu, takze som upaloval na pristavacku v polohe "polamanej klobasy". Po provizornej oprave postroja (nebolo to celkom koser.. ale dalo sa) som dal druhy start. Bojoval som o dusu v "šiškovej" vyske, ale nedal som sa... Nakoniec som sa vyskrabal a aj nasiel svoj stupak dna 8) Nakoniec celkom pekny den.
Poucenie:
Za pokazeny postroj mozu: postavenie hviezd, vietor, trava na starte, piloti tociaci stupak v lavej zakrute, aj prizerajuci sa ludia, ... , ale hlavne JA. Techniku si treba kontrolovat, ved nam ide o zivot. :mrgreen: :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa jaro »

ešte postreh,
1/ JaroM visiš v postroji dosť na nahach, pusť sa viac dolu urcite aj dostup zlepsis mensim celnym odporom. Presne som si pomyslel aj na laca ale ten hlasil technický problem. Inak aj pg maj niektore tie šprcky hodne postavene nohami dole a potom hrnie vela vzduchu. Na tom videu zo slubice vidno pekne postroje ako to ma vypadat.
2/ VIetor na KOhute je naozaj nevyspytateľný, už zhruba viem kedy to od cergova funguje ako spomalovak. ako naschval to fungovalo pozdejsie, ale nech inde sa nam skorsi príchod vráti.
3/ znova nekompletne radiové spojenie nam zabranilo vo viac kilometroch. zabudli sme to na zemi organizovať, vlastne bez radia sa to ani neda. najlepšií je vlastný šofer alebo isť bez auta. až kupi fero to auto to len zacnem lietat. vlastne je to tak že treba uletieť 40 km, a vratiť sa potom je všetko all right. :D
4/ som zo vcerajska vysmiaty že až :D :D :D ,

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja nemôžem uveriť tomu čo vidím - Fero poslal svoj IGC na CrossCountry. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Laco napísal:Dnesne kolo majstrovstiev vychodoslovenskeho kraja dopadlo celkom uspesne. Deltaklub Tatry sa nezucastnil, (nevieme preco, potvrdeni od lekara zaslite na adresu hu@hu.hu), ostatne kluby (KE, MI, PO, SNV) dosli v takmer plnej zostave... :lol:
Starší člen Deltaklubu Tatry včera pri pohľade na oblohu a vedomý si akcie Kohút trpel v hrozných psychických mukách v celodennej službe, mladší si u bratranca robil držiak na GPS (!!!). Podobne to bolo pri poslednom lietaní na Dubine. Vtedy som si rogalká nad Dubinou vychutnával aspoň pohľadom cez ďalekohľad z TWR. Takže tak...
Ak trváš na tom potvrdení od lekára, tak ho zoženiem. Určite tam budú spomenuté abstinenčné príznaky!
Naposledy upravil/-a Edmond PP v Ut Apr 27, 2010 2:31 pm, upravené celkom 1 krát.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa Laco »

Edmond PP napísal:Starší člen Deltaklubu Tatry včera pri podľade na oblohu a vedomí si akcie Kohút trpel v hrozných psychických mukách ...
:wink:
pegas napísal:Ja nemôžem uveriť tomu čo vidím - Fero poslal svoj IGC na CrossCountry. :shock:
A hned aj ustanovil najdlhsi registrovany prelet v historii Kohuta... :lol: :cry:

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ked kukam na Ferov tracklog tak ma napada ci ste lietali v tom istom vzduchu.
Este sa mate chlapci vela co ucit :D
A ked si predstavim seba :( Musim sa este vela vela vela ucit...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa juraj »

Edmond, dve chyby v jedne vete!!! (podhľad - to by este uslo, ale vedomi si)

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa Michal »

Fero, len tak dalej, este 1 - 2 take lety a mozes sa dostat na celo rebricka :
http://www.xcontest.org/world/cs/poradi-hg-narodni:SK" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa jaro »

duro, nebuzeruj pravopis ked si v nedelu nemal flasu, to ja zajtra ne kohute pijem ako duha.
posli tracklog na XC a :mrgreen:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa juraj »

poslem, ale ked ho porovnam s Ferovym, tak velmi, velmi hanbim :(

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa pegas »

Fero je pretekár, to sa musí uznať. A teraz konečne vystúpil zo sociálnej ilegality. :D

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kohut 25.4.

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

juraj napísal:Edmond, dve chyby v jedne vete!!! (podhľad - to by este uslo, ale vedomi si)
Veľmo sa hanbím! To je na tom to pozitívne. Nuž čo, nobody is perfect!
Človeku to ujde, aj keď dáva pozor a nekonzumuje kapustu...
Opravené!
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď