29.11.2009 Straník

Letové dni 2009
Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

29.11.2009 Straník

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Pokoreny Stranik. Aj tak by sa dalo nazvat dnesne dobrodruzstvo za lietanim. Z Banoviec a okolia vyrazaju na tento kopec dve auta nazhavenych rogalistov. Jozef B., Marian C., Andrej S., Saman, Jozo zo ZM a ja. Ako prvy nam Marian predvadza ukazkovy start. Po nom nesmelo startuje Andrej. Hned za nim Jozo na standarde, Miso a Ja. Jozko B. zostava na kopci, aby vsetko zdokumentoval. Ihned po starte ma svahove prudenie katapultuje do vysky. Zatacam vlavo a nechavam sa unasat. Vsetci su nado mnou a to ma nuti ist vyssie. Za kratky cas si poletujem medzi nimi. 50 metrov podo mnou sa oproti rutia Andrej S Misom 30 metrov od seba. Mariana je niekedy problem najst v priestore. Jozo sa medzi tym vzdialil od svahu a musel ist na pristavacku. Ja mam 400 nad startom a mam dost. Odlietam smerom na KIU. Dopredu to moc neleti. Snazim sa vyklesat, ale nie je to jednoduche. Skusam spiralu. Je to sila. Ibaze zaludok protestuje. Kapitulujem a trojicu dvojpotahov opustam ako prvy. Po mne Saman, Andrej a ako spravny ,,veteran" Marian pristava posledny. Jozo poletuje pred kopcom po svojom druhom starte. Onedlho sa pripaja k nam. Po zbaleni kridel nas Jozko B. vyzyva na dalsi let. Vsetci mame uhaseny hlad po lietani, iba Jozo sa hlasi po treti krat (nenazranec!). :) Po jeho uspesnom lietani sa schadzame u dvoch levov, aby sme zakoncili dnesny vylet.
Naposledy upravil/-a Brano-TO v Pi Jan 01, 2010 1:35 pm, upravené celkom 3 krát.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Takze Vam my Kosicania srdecne blahozelame k peknemu lietaniu, nasim sa tak nedarilo. Mozno isli na nespravny kopec, lebo PG sa chystali na Haj.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dakujem za vsetkych. Povodne sme planovali Baske, no nakoniec sme sa vydali do ZA. Oplatilo sa. Naozaj si zalietal kazdy podla chuti. Poprosil by som pilota - fotografa Mariana o nejake fotky z tejto akcie.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Foto ma aj JozoZM - touto cestou gratulujem ku trom slusnym svahovackam za sebou na straniku na vrane, inak skutocne fajn polietanie po dlhej prestavke, Skuty aj Peto mozete banovat ze ste sa venovali inym cinnostiam, ale neva ved s vami by nas uz bolo viac ako na sutazi :-D . Uz len ten pohlad na svahujucu vranu a na Buchla kriciaceho: KU KOPCU, BLIŽĹ IE!!!!! na Joza kt. lietal 10m od kopca, cca priamo nad hranou startu, stal za to...

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »


kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

To ste mali fakt parádne polietanie.
Ĺ koda, že som nemohol.

to Braňo: na Straníku si si tuším urobil prvú hodinovku , tak GRATULUJEM a len tak ďalej.

Andrej a ty lietaj aj bezmotorové , lebo na Straníku si ukázal , že si fakt talent a po 3 rokoch si to nezabudol a natrel im to. :wink:

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Musim sa priznat, ze som nalietal najmenej zo vsetkych a to cca 35min. Po spiralach zacal protestovat zaludok a ranajky sa pytali von :D

Jozo-ZM
Príspevky: 12
Dátum registrácie: St Dec 02, 2009 11:36 pm

Príspevok od užívateľa Jozo-ZM »

Zdravím všetkých nadšencov tohto pre mňa krásneho športu.
Volám sa Jožo som zo Zlatých Moraviec a už dlho navštevujem tieto stránky.Vždy som len so záujmom čítal všetky príspevky ktoré som tu našiel a aj tie mi pomáhali pripraviť sa na ten -pre mňa veĽký deň.Moju prvú ozajstnú svahovačku.Bol som naozaj prekvapený že TO lietalo akoby samo.Aj preto som si to zopakoval tri krát. :lol: Spolu niečo cez 95 minút,ale už som cítil že ruky dostali zabrať, tak som volil pristátie.
Musím poďakovať celej partii lietačov v Bánovciach,že ma prijali medzi seba,no najväčšia vďaka patrí Jožovi Buchelovi ktorý sa mi nespočetne veĽa krát venoval.
Tak kedy ideme na kopec???

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Jozo mrkni pls maily (na ktore si sa registrova) pisal som ti ohladom zdvojenej registracie.

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

29.11.2009 Stránik

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Pár slov k meteosituácii:
vietor do 10m/s ale nárazovitý a tým aj turbulentný,s termikou,maximálne stúpanie 5.8m/s,proste ,,junácka mocovačka".
http://picasaweb.google.sk/mariancsonka ... Svahovanie#

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Parádne fotky Marián. Na chvíĽu som sa myšlienkami preniesol späť na Straník.

Napísať odpoveď