KOHUT 01.06.2008

Letové dni 2008
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

KOHUT 01.06.2008

Príspevok od užívateľa Norbert »

Kedze vsetci rogalisti boli v Ziline, isiel som na Kohut s padackarmi.
Bol som tam pred 11-tou a uz chodili zavany. Kym som stavial kridlo,
startovali prvy padackari a striedavo sa chytali.

1. start som mal o 11:40 ale vybral som si slaby interval a tak som sa vratil a pristal na luku pod startom.

Medzitym to cele slablo az na bezvetrie. Medzi 13:00 a 13:45.

2. start som mal o 14:10. Interval dobry, ale nedoletel som vpravo nad urovnou stromov a nevedel som sa chytit. Pristal som na oficialnej pristavacke. Vilo pre mna zbehol a o 15-tej som uz znovu skladal kridlo.

3. start som mal o 16:50. Bol to dobry interval asi 5m viac z vychodu. Teraz pouceny predchadzajucimi startami som to vzal viac vpravo rovno ponad stromy, dostal som na nad ich uroven ale len pravym kridlom. Nevedel som sa tam dostat cely. Letim za padackarmi, spomalujem a pozeram zrazu pristavaju na luke. Otocil som to, ale uplne ma to splachlo a za minutu som pristaval.

Cely den fungoval Kohut pekne. Fukalo medzi 3-5 metrami. Obcas v narazoch 6m.Akurat sa trebalo dostat nad uroven stromov. Ani padackarom sa to nedarilo stale, ale ak sa im to podarilo, lietali hodiny a bol problem pristat.
Mne sa to nepodarilo. Ked som isiel pre auto akolo 17:30 fukalo asi 4m krasny laminar.

Aj teraz sa mi potvrdilo ze na Kohute sa vyplati byt skoro. O 11-tej sa dalo s trochou stastia chytit.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Noro, budem s tebou polemizovat. Ja si skor myslim, ze vacsia pravdepodobnost je podvecer. Stacilo Ti z domu vyrazit popoludni, startovat okolo piatej a mohol si si dve hodinky polietat. Je to dlhodobo odskusane.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Nechcel som ist popoludni. Chcel som ist rano a odsledovat pocasie a pokusit sa chytit este doobeda.
A co sa tyka podvecerneho lietania. Vcera sa rozfukalo ale len na 4m. Nie viac. Vsetko som napisal...

Napísať odpoveď