Sľubica 20.06.2023

Tu píśte kde a kedy ste boli lietat
peterpavlik
Príspevky: 223
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Sľubica 20.06.2023

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

V pondelok sme mali ísť na Sľubicu Stano a ja, ale nejak to nevyšlo. Nakoniec ma to ani veľmi nemrzelo, pretože Andy vravel, že to nebolo veľmi dobre, dosť veľa padákov sa vôbec nechytilo a aj oni sa dosť natrápili, čo polietali. Skôr ma mrzelo, že Stano už v utorok nemohol. Aj Andy sa rozhodol až ráno, že vyrážajú, takže ráno som mal fofry aby som ich stihol.
Keď sme vyliezli hore autom. Jeden pg zistil, že dole pri kostole nechal padák. Toľké sklamanie som asi ani nevidel, Andy vzal auto a vrátil sa po padák. Zabudnutý pg zatiaľ vymenil jeden aj druhý rukáv za nový na kopci.
No a na kopci klasika v mojom prípade. Pri príjazde 1,5m na komoru. Keď som sa pripravil vietor ništ. Absolútne ništ. Už len aby to fúkalo z východu a bude vymaľované. Aj pg prestali štartovať. Sem tam raz za 10minut prifuklo doslova na 10sekund ani nie pol meter. Lenže na startovačke rozložené padáky, ktoré neštartovali. Asi po viac ako hodine jeden pg odštartoval ja som sa rýchlo nasúkal na jeho miesto. Asi o dalšich 15minut prifuklo ani nie pol meter, skôr hybajúce sa bezvetrie a Jožko Kolibar to na Barana rozbehol. Ja si hovorím lepšie to dnes nebude a o 10 sekúnd bežím jak zmyslov zbavený tiež. Jožko letí do prava ja doľava do JZ kotlika. Aj keď je celý v tieni nejaký polmeter tam mám. Tak točím a točim. Neskôr sa to ustálilo na nejaký 1,5m. Ale som rád, že stúpam. Trvalo to dlho, ale dostal som sa hore. No už, keď mám dostatok výšky všetko je ľahšie. Pekné držali aj mraky, keď som letel na sever po hrebeni. Celé to bolo pekné, takmer žiadny vietor nebolo treba nikde bojovať s protivetrom. Po hodine a pol som dosť unavený, tak pristavam do svahu na pristavačke a keďže ma nemá kto natočiť, tak pristavam skvele. Pekný deň to bol...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Sľubica 20.06.2023

Príspevok od užívateľa eduardo »

Peťo, gratulujem ku krásnemu polietaniu a k úspešnému "návratu" k lietaniu. Chytil si druhý dych. To len ja sa rozbieham jak v lete na saniach. Legislatíva a technika vybavená, ale čas, čas .... ten čas ... až zúrim niekedy...dosť často.

peterpavlik
Príspevky: 223
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Sľubica 20.06.2023

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Ďakujem Edo. Áno ten čas. A keď ho mám, tak počasie nemá čas na mňa......

Napísať odpoveď