Strana 1 z 2
Leto 2008
Napísané: Ut Mar 04, 2008 4:27 pm
od užívateľa Norbert
San Andre Les Alpes.
Termin 9.8.-24.8.2008.
Pisem to tak skoro hlavne preto, aby si to pripadny zaujemcovia mohli rozmysliet, popripade si vyziadat podrobnosti.
Termin je nemenny.
Ak nedostanem doftedy infarkt, tak idem.
Vzdialenost z KE asi 1500km. Kemp za 6E\den.
Napísané: St Mar 05, 2008 11:00 am
od užívateľa jaro
Vsak napis nejaky link
Napísané: St Mar 05, 2008 1:35 pm
od užívateľa Norbert
Ziadny link nemam len osobne skusenosti. Viem ze sa da nieco na nete vyhladat, ale kto chce tak najde.
Ale po fcerajsej debate okrem ineho aj s Petom Fruhwaldom by sme mohli ist aj na Monte Cucco a Castelluccio. Termin rovnaky...
Castelluccio di Norcia:
http://www.skyfly.cz/te_castel.htm
http://www.skyfly.cz/zajimavo/castelluccio.htm
Monte Cucco :
Let's ask Juraj
Napísané: Pi Jún 20, 2008 3:04 pm
od užívateľa Norbert
Cas sa pomaly blizi a pripravy zacinaju. Termin plati.
Ako destinacia nakoniec vyhral teren Monte Cucco a Castellucio (optional).
Zatial ideme zo Slovenska dvaja - ja a fristik.
Z Ciech asi 10 ludi.
Ak by si to niekto predsa rozmyslel budem rad.
Napísané: Pi Jún 20, 2008 5:32 pm
od užívateľa juraj
MonteCucco je krasny teren s ohromnou travnatou startovackou a asfaltkou az na kopec. Nevyhoda: 1700 km z KE, z toho vela v Taliansku, ktore ma dialnice drahe - treba ist az k Ancone a tam odbocit do vnutrozemia
Smery vetra: j, j-z,
Na opacnej strane kopca je startovisko na s, vo vzdialenosti asi 60 km je startovisko Tre Pizzi na sv.
Napísané: Pi Jún 20, 2008 8:55 pm
od užívateľa Michal
a precitat .... Pozítří vyrážíme !
Meteorologické situaci je třeba v těchto vysokohorských terénech každopádně věnovat mimořádnou pozornost.
Napísané: Št Aug 21, 2008 9:32 pm
od užívateľa Norbert
Nasa vyprava (Norbert a Peter) ukoncila vypravu na Monte Cucco o 3 dni skuor. Okrem zhorsujucich sa zdravotnych problemov jedneho clena vypravy nas k tomu "donutila" aj prelietanost.
Inak cestu z pod Monte Cucca dlhu 1480km som s najprv s Petom do BA a potom sam zvladol za 16h cisteho (18h hrubeho casu) zo spotrebou 7,2l LPG / 100km.
Mali sme 2 neletove a 1 slabsi letovy den.
Inak kazdy mohol nalietat kolko chcel a kedy chcel.
Kopec zacinal fungovat okolo 11-tej. Pri starte do 15-tej hodiny boli stupaky "out of display", otlacena hrazda od zatatych ruk a dostupy cca 2000 - 2500 mnm.
Pri starte po 17-ej sa dalo vecsinou vozit zadarmo az do zapadu slnka.
Ako spominal Juraj prelety sa robili dost tazko kedze kazdym smerom bola nejaka vecsia prekazka.
Fantasticka startovacka. Pri nepodarenom preskoku moznost opakovaneho startu do vecerneho oleja.
Co ja zaujimave roviny fungovali iba po 19-tej a to perfektne iba prvy den co sme tam lietali.
Moj nalet necelych 17hod., Petov daleko cez 20h. 25?
Napísané: Št Aug 21, 2008 9:37 pm
od užívateľa eduardo
Napísané: Št Aug 21, 2008 9:42 pm
od užívateľa eduardo
Noro som prekvapeny a nechce sa mi tomu este stale verit ze ty si napisal nieco take, ako " byt prelietany". Unbelievable! Kam sa z teba vytratila ta iskra?
Napísané: Št Aug 21, 2008 9:46 pm
od užívateľa Norbert
Povodne sme chceli ist pozriet aj teren Castellucio z coho nakoniec nist nebolo a ku koncu vyletu uz neboli velmi preletove podmienky a miestne lietat +- 5km nas uz nebavilo.
Napísané: Po Aug 25, 2008 8:40 am
od užívateľa Norbert
Pre planovanie podobnych vyletov pripajam naklady pre 2 ludi,jedno auto, jeden stan:
cestovne naklady komplet (benzin, plyn, dialnica): 294E
kemp pod Monte Cuccom (teraz uz vieme ze sa da zohnat
penzion za polovicu): 136E
poistenie: 62E
Meduno: 5E/osoba/den tutto completto
konecne naklady na osobu: 256E = cca 7700skk bez stravy.
Napísané: Po Aug 25, 2008 1:40 pm
od užívateľa Michal
a kolko hodin si nalietal a kolko krat si staroval a kolko letovych dni to bolo ?
Napísané: Po Aug 25, 2008 2:02 pm
od užívateľa Norbert
Uz som to pisal.
Ja necelych 17 hodin, Peto asi 23.
Mali sme 2 neletove a 10 letovych dni. Zapichli sme to v stredu 20.8.
V jeden sme boli pozriet Assisi.
4dni som mal 2 starty. Prvy raz ked som v Medune preskocil udolie na zapad a prestalo to fungovat. Urobil sa velky mrak a zatiahol cele okolie.
Raz ked som na Monte Cuccu startoval po 1. krat a vybral som si slabsi interval aby mi nefukala 10-tka. To bol omyl
Raz sa mi vypli pristroje a nevedel som ich vo vzduchu nahodit.
No a raz bolo den po prechode frontu a bolo to slabe.
Peto mal kazdy den iba 1 start.
Inak celkove bola termika velmi silna. ako som pisal na zaciatku. Do 16-tej boli stupaky cez 8m/s pravidelne (2 dni bolo vyslovene tumblovacie pocasie) - Neviem co by tam robil Skutak zo svojou plochou
Pri kopci a do 300m nad kopec rozbite ale chytit sa dalo spolahlivo.
O 19-tej vecer este chodili 4m-ove stupaky.
K veceru lietanie zadarmo takmer kazdy den.
Roviny fungovali iba 1 den. To som si vychutnal a prebrazdil som cele udolie tam a spet v jednej vyske a tesne pred zapadom slnka namahavo stratil vysku.
Napísané: Po Aug 25, 2008 3:08 pm
od užívateľa jaro
Norbert, to ste boli aj v Medune? co to znamená to 5EUR v medune? priamo to porovnaj nech je to jasné. Strava je samozrejme mimi. My co malo jeme to je zadarmo atď.
Napísané: Po Aug 25, 2008 3:23 pm
od užívateľa Norbert
V Medune sme boli 2 dni.
Meduno: 950km z Kosic
permanentka na cely rok na lietanie :15E
1 letovy den: 2,5 E
1 den v kempe: 2,5 E
Monte Cucco: 1480km z Kosic
jediny kemp v okoli:
clovek 7,5 E / noc
stan 6 E / noc
auto 3,5 E / noc
mali sme zlavu 1E z kazdeho poplatku
Potom sme zistili cenu apartmanu pre 6 ludi na tyzden za 240 E
Ale tak isto mozne spanie na starte zadarmo. My sme spali pod sirakom, nemci v karavanoch. Pitna voda (rano sprcha) nedaleko startu.