MSR 2013

Majstrovstvá Slovenskej Republiky
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Chefo napísal:Urcite by to bolo lepsie, vytvorili by sa take organizovane skupiny a aspon by sme sa viacej navstevovali po republike.
Ja by som bol aj za júl kedy je najviac dovoleniek. Vtedy môžeme tajne trénovať v Rakúsku, SLovinsku, Rumunsku, Maďarsku ... a Edovi to v auguste na KH natrieť. :D
Ja by som do toho išiel. Pre priestory ktoré treba naozaj koordinovať napríklad Nízke Tatry, alebo .... by mohol byť stanovený pevný termín +- týždeň. Som za to aby sa naozaj teraz povedalo či v auguste poletíme alebo nepoletíme Nízke Tatry. Treba to nahlásiť hoci aj ne 3 týždne a do notamu sa mesiac dopredu už bude vedieť konkrétny dátum. Janči určite august nahlás, niečo podnikneme.
Ja ku Sľubici dám info do zajtra. Tam pôjdem v duchu Dušanovej myšlienky v období apríľ, máj, len musím s PG zistiť kedy si budeme a nebudeme kolidovať.
Kto máte prehľad o súťažiach EU, WC, CZ mohol by urobiť službu a dať nejaký harmonogram. Ja som aj za to aby sme výlet organizovali aj napríklad do CZ alebo do SLO. HUN vidím problém vo vlekaní.
Moj návrh je tiež o registrácii do súťaže na začiatku roka cca do konca februára. Robí sa to aj na XC a nám to pomôže v priamom adresovaní informácii o nastávajúcich udalostiach.

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa netopier3 »

Pridajte aj jeden septembrový termín na Kráľovu hoľu-stabilné počasie,už je po dovolenkách.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Prihláste sa niekto čo vybavíte vstup na KH.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja by som sa podujal zorganizovať Sľubicu, s dakým, v termíne 20.4. až 5.5. Teren Sľubica (J,JZ,Z), Bučie (JV,J), Čierna Kopa(S,SV,V,JV).
Systém, ohlásim súťaž a pôjdeme lietať podľa tel. dohovoru, keď bude dobré počasie. Propozície a plánovanie priestoru urobím tak aby to prešlo. Podmienkou bude zaplatenie štartovného dva týždne pred súťažou. Kto sa nakoniec súťaže nezúčastní bude mu štartovné vrátené, ale bude počítaný do súťaže. Pokiaľ budú nejaké nutné výdaje bude podaná informácia.
Pravdepodobne by som rád tieto termíny koordinoval so straníkom pokiaľ by bolo nutné kvôli počasiu.
:shock: ..... vymyslel som to dosť zložito, nie? :)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ja som sa uz vyjadril :). Som za tvoj navrh a v ramci toho by som sa podujal aj zorganizovat lietania v Okrese Brezno+BB (vybavovanie ubytovania, zabezpecenie vyvozov, rukavov, gulasu :), ... ).

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Pridám len dve glosy:
/ Svojho času Jožko Kunik ako aktívny rogalista, prvý vo vzduchu, ... po pol hodke pristáva v heľpe, po ďalšej pol dohke mu volame z kopca cez rádio: "Jožko ako ti fúka dole?" , chtiac odhadnúť budúci vývoj a Jozefa preletieť o jeden až dva kilometre.
Odpoveď "...fúka mi do tváre ...! ". Milujem atmošku súťaženia. :D :D :D
/ Včera pri debate o lietaní na Sľubici, že sa stretneme aj PG aj ZK. Zhodli sme sa v tom že ku konfliktu nedôjde lebo keď PG hneď odštartujú a budú už pred cieľom, my môžeme predsa spokojne a nerušene štartovať tiež :shock: :lol:

Najvyžší čas s tým niečo urobiť, aj vy chlapci Atlasisti.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Po predebatení a preštudovaní názorov na webe a po telefone by som chcel vyzvať všetkých kto má záujem o nejaké spoločné lietanie nech sa vyjadrí. V podstate nebude mať zmysel míňať ča sa telefon ked sa dva týždne pred termínom budeme vadiť že nema kto pretekať.
Navrhujem predsedovi Jankovi aby do konca nejakého mesiaca dal dohromady info o sťaženia chtivých a na základe tohoto riešil aj poverania a organizáciu súťažných kôl. Maily máme tak si môžeme popísať aj sukromné maily a názory.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa belani »

Chcel som len terminy a aha jaka debata :) Ale to je len dobre, je zima - cas na rozmyslanie o zmenach. A nejaku zmenu evidentne treba pretoze sutaze nam nevychadzaju koli pocasiu a tiez koli nezaujmu pilotov. Jedna vec su ale terminy a druha vec system sutazi (sportovy poriadok, kriteria repre) preto neviem ci tu uz nemiesame hrusky s jablkami a ci by Majo nemal urobit separe vlakno...

Cakam na prispevky dalsich ludi, ktori maju k tomu isto co povedat ale tiez na prispevky mladych "atlasoidnych" pilotov. Prave Vy mladi piloti mate k tomu co povedat pretoze sa jedna o akcie kde by ste sa prave Vy mohli vylietat a nabrat skusenosti, kaslat na to ze je to MSR ked tam bude fajne polietanie a dobra atmosfera !!

Mame moznost si stanovit vlastny system sutazi, vlastne bodovanie, vlastne kriteria pre repre. Ak je chut to urobit tak sa treba nejakou formou dohodnut - pokecat o tom. Forum je super vec ale velmi neohrabana na takuto diskusiu. Preto zakladam dalsie vlakno kde mozeme vsetci hlasovat akym sposobom to rozkomunikovat. Ide hlavne o to aby sa takejto debaty zucastnilo co najviac ludi ktori chcu pretekat, resp. chodit na lietacie akcie.

Moj nazor (treba brat s rezervou pretoze som nikdy nebol sutazny pilot :) ):
- Dusanov napad sa mi paci, s malymi upravami si to viem predstavit.
- Navrh ktory zatial nemam presne premysleny (inspirovany modelarskymi F3K sutazami): Ponechat minimalny pocet pilotov tak ako je - 6ks. Urobit pravidla tak aby nebolo treba dalsich ludi okrem sutaziacich, ani bodovac, napr. nepocitat vysledky cez GAP ale cez online Contest. Nechat co najvolnejsiu ruku organizatorovi - minimalne ho obmedzovat, t.j. nech si sutaz zorganizuje kedy chce/ako chce, system nahlasenia pilotov nech si zvoli sam a pod. Sutaz bude regulerne pocitana do rebricka ak sa zucastni min.6 pilotov a ak odletia kolo (samozrejme je treba specifikovat presnejsie pravidla). Do rebricka / repre zapocitavat napr. body (prepocitane % na vitaza):
- 2 najhodnotnejsie vysledky z domacich pretekov
- 1 vysledok zo sutaze kde bude min 20 pilotov - tento vysledok nasobit koef. x 1,5
- 1 vysledok zo sutaze FAI 2 alebo FAI 1 - tento vysledok nasobit koef. x 2

Tymto sposobom by mohlo byt po slovensku organizovanych xy sutazi, ludia by si mohli vyberat kam pojdu pretoze by sa im zapocitavali len dva najlepsie vysledky. A ti ktori to beru vazne by boli nuteni ist este na hodnotnejsie sutaze do zahranicia koli lepsim bodom.

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa dragosek »

Temy ohladom MSR som dal dokopy a nastavil prioritu "oznamenia" cize su oddelene. Dufam, ze to pomoze.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ak môžem hovoriť za seba, ja na súťaž idem veľmi rád.
Kvôli partii, polietať si, naučiť sa niečo nové...
Ale keď raz nevychádza počasie odmietam z princípu stráviť 3 dni niekde pod kopcom
a nerobiť nič. To sa radšej budem venovať rodine.
Keby sa dali súťaže urobiť viac "na voľno". Neviem si to však dosť dobre predstaviť.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

XC nie je dobrá voľba.
GAP je štandart.
Iné súťaže s inými kooeficientami by som nebral lebo toto je jablko sváru. Nie všetci mame rovnaké možnosti. Riešme len MSR s nejaým rozumným systémom organizovania. Ako navrhol Dušan, podľa PG a ostatných.
Ak rozhodneme brať do uvahy aj organizovanie suťaži vonku, potom ale ano. Na tomto sme sa ale posledne 3 roky nikdy nedohodli.
Môžme aj offline cez XC tracky alebo mailom hodnotiť dodatočne. Nech to je vecou organizátora.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1511
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja osobne som za pružné organizovanie akcií.
Dohodnúť sa na niektorých víkendoch a keď to vyjde tak lietať
Ak by bola dobrá predpoveď tak prídem.

juraj
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa juraj »

Dusan, kedysi som na preteky bezne Atlasistov vlacil, jediny problem je, aby oni chceli. Akurat treba vziat do uvahy, ze nie vsetky nase sutazne tereny su pre nich vhodne. Za nevhodne povazujem najma Martinske hole a Baranovo (na vychode su otazne Kohut a Bukovec) a to potom treba mat na pamati pri ohlasovani miesta preteku.
Nechce sa mi velmi do tejto diskusie zapajat z viacerych dovodov, ale jeden z hlavnych je ten, ze som si diskusii tohto typu za poslednych 20 rokov uzil viac nez dost a aj tak sme nikdy nevymysleli system, ktory, by vyhovoval vsetkym. Kazdopadne, vzdy sme zohladnovali potreby reprezentacie (ved jednou z funkcii MSR je aj urcit repre a preto sa musia tieto preteky lietat podla GAP-u a nevymyslat rozne koeficienty) a pocasie. A pocasie s nami posledne roky riadne babre. Nuz a okrem toho z rodinnych a bezpecnostnych dovodov som si dal podmienku, ze sutazne pojdem lietat len vtedy, pokial by som bol v ten den ochotny ist lietat rekreacne. Takze z mojho vyberu vypadli aj ine letitelne dni.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa Chefo »

Dusko, paci sa mi ta myslienka. Ja som za.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: MSR 2013

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj ja som za. :shock:
=toto som myslel ako podpis ksichtu s okuliarmi, prečo to ešte nikto nevymyslel? a mohol by som sa aj usmievať.

Napísať odpoveď