Zdokonalovaci kurz lietania

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Naplanujem si tam rodinnu dovoleku a bude vsetko. Aj sustredenie aj dovolenka a ai si polietam hadam :-)
Wills Wing T2C 144

MartinNR
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ne Máj 17, 2015 8:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa MartinNR »

DušanK napísal:A možno aj urobiť jarné sústredenie všetkých žiakov. Potom jedno jesenné aj so záverečnými skúškami.
Dušan ak také bude tak sa veľmi rád zúčastním :-)
Atlas

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa eduardo »

MilanNR napísal:Naplanujem si tam rodinnu dovoleku a bude vsetko. Aj sustredenie aj dovolenka a ai si polietam hadam :-)
Milanko ak Ti totok vinde, tak Ti vydam knihu na vlastne naklady v bars akom vydavatelstve. Urcite to bude BESTSELLER a bude treba robit dotlac aj preklad. Dal by si nam vsetkym navod, ktory o tom marne iba snivame. :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa Rebro »

Padackari maju taketo kurzy i mimo SR. Preco na to nevyuzit Rakusko, Slovinsko alebo Taliansko?
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ist niekam do zahranicia je zbytocne drahe. A my nie sme taky bohaty ako padackari. Kralovka je KRALOVSKY kopec, ubytovanie je lacne a ludia su mily. Ked som bol mlady pilot, tiez som mal tulave topanky. Teraz to vsak vidim ako zbytocne, najmä pre mladych, zatiaľ, trepat sa niekam daleko za vela penazi a pri tom doma na to mame uzasne podmienky. Oplati sa to, az ked pilot ma uletenych aspon niekolko hodinoviek.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa juraj »

Edo,
myslím, že zahraničie má za istých okolností význam, pretože vie ponúknuť niečo, čo my doma nie. Kráľova hoľa rozhodne nie je pre začiatočníkov (let so ZK1 nemožný, Atlas na hrane) a je k dispozícii len po určitú časť roka. Ale napr. také Meduno je pre začiatočníkov určite vhodnejšie a vie fungovať už na konci na našej zimy. Spýtaj sa Nora, Pavelkovcov ale i Pluča. Mne je jasné, že tvoj pohľad na takéto výpravy sa radikálne zmenil príchodom potomstva :) , ale ony svoj význam majú. Niekoľkodňový výlet so štartom ráno i podvečer urobí so začínajúcim pilotom divy.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj bližší Wolfsberg je super pri správnom smere vetra. Pristávačka je aj pod kopcom.
Podstatné je že za deň vieš urobiť dva až tri štarty a na kopec po rovnej asfaltke.
Ale ta KH v auguste je určite výzva.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa MilanNR »

juraj napísal:Edo,
myslím, že zahraničie má za istých okolností význam, pretože vie ponúknuť niečo, čo my doma nie. Kráľova hoľa rozhodne nie je pre začiatočníkov (let so ZK1 nemožný, Atlas na hrane) a je k dispozícii len po určitú časť roka. Ale napr. také Meduno je pre začiatočníkov určite vhodnejšie a vie fungovať už na konci na našej zimy. Spýtaj sa Nora, Pavelkovcov ale i Pluča. Mne je jasné, že tvoj pohľad na takéto výpravy sa radikálne zmenil príchodom potomstva :) , ale ony svoj význam majú. Niekoľkodňový výlet so štartom ráno i podvečer urobí so začínajúcim pilotom divy.
Na to máme Stránik predsa
Wills Wing T2C 144

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa Rebro »

Sa vam to keca. Ja mam na KH 350km a v tomto okruhu je v Rakusku viacej kvalitnych startovaciek s rovnakym prevysenim. Ale tiez zastavam nazor, ze co je doma to sa pocita. Akurat vyssi kopec nam zaciatocnikom dava viac sanci na uchytenie sa a ucenie. Rozne startovacky, pristavacky a letove podmienky tiez k tomu patria.

Inac to s kurzom pre zaciatocnikov som spominal davnejsie a bolo to reakcie pani. Navrhoval som aby skuseni pomahali zaciatocnikom v lietani nie len teoretickym rozoberanim toho, ako leteli ale i spolocnym letom, kde by mladsim ukazovali stopu, po ktorej letiet. Chapem ze je zakazdym ten vzduch iny.
Monotrike

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa MilanNR »

Rebro napísal:Sa vam to keca. Ja mam na KH 350km a v tomto okruhu je v Rakusku viacej kvalitnych startovaciek s rovnakym prevysenim. Ale tiez zastavam nazor, ze co je doma to sa pocita. Akurat vyssi kopec nam zaciatocnikom dava viac sanci na uchytenie sa a ucenie. Rozne startovacky, pristavacky a letove podmienky tiez k tomu patria.

Inac to s kurzom pre zaciatocnikov som spominal davnejsie a bolo to reakcie pani. Navrhoval som aby skuseni pomahali zaciatocnikom v lietani nie len teoretickym rozoberanim toho, ako leteli ale i spolocnym letom, kde by mladsim ukazovali stopu, po ktorej letiet. Chapem ze je zakazdym ten vzduch iny.
Rebro ked som bol slobodny a bezdetny tiez som takto fungoval. No teraz si rozmyslim ci vyhodim 300 eur na víkend v Au alebo 120 na svk. A to nestavam este dom. Je nas viacej ktory potrebuju prehodit groš dva krat v ruke že kde ho minúť.
Wills Wing T2C 144

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa miro »

Milanko,
už sa na tom pracuje aby si mal prevýšenie 600m za 15EUR.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Zdokonalovaci kurz lietania

Príspevok od užívateľa juraj »

Na to máme Stránik predsa[/quote]

Milan, ak je normálna zima, tak sa na Straník vo februári alebo začiatkom marca ani nemusíš dostať, o počasí stabilnom niekoľko dní ani nehovoriac.

Napísať odpoveď