Par otazok neletca

jan83
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po Mar 31, 2008 2:39 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa jan83 »

dobre páni, trosku ste ma prekvapili. Toto som necakal. Mam taky pocit, ze dlzka vasich letov zavisi od toho ako dlho vydrzite bez zachodu :D
2 jan83: ked lietam s Mosquitom a som v TMA (co je pripad Komaroviec), chodim max do 300 m nad teren. Tie fotky su z vysky 250-280 m nad terenom. Akurat ta pri Zadielskej doline z vysky 300m
:D ja som to hadal na asi 1000m ..asi nemam odhad, este som nelietal (iba lietadlom a tam neviem vysku) :D
Dobre, no ked je toto do 300m, ako potom vyzera svet z 2000m? date odkaz na nejke foto zeme z takejto vysky?
jan neviem odkial si ale urcite by si sa mal ozvat a niekedy sa prist nato pozriet. lepsie raz vidiet ako 100x pocut.
taka slubica je idealne miesto pre pozorvanie |(ak vijde letovy den).
kopa rogal, kopa padakov.
Hej, mal by som, ale vec sa ma tak, ze hoci som Kosican momentalne som zarabajuci peniazky vo velkej britanii a zda sa mi ze sa tomu mozem venovat az po navrate- vidim to na 2-3 roky. Zatial budem moct asi len pozerat ako sa dari vam
:(
a tiez v mrakoch sa neleita iba 300 m po nimi. je to potom straaaašne nebezpečne a hlavne vyžsie sa už bojime.
Cim je vyska nebezpecna? Je tam problem s kyslikom, tlakom ci zimou? A co je zle na mrakoch?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

juraj napísal:Sidewinder, trochu mystifikujes. Ta zenska na padaku bola v 10.000 m a ten Japonec to neprezil preto, lebo ho pohladkal jeden blesk. Ona to prezila preto, lebo upadla do bezvedomia a obalil ju lad. A hlavne, Gaspi bol v tej vyske v bezoblacnej termike, takze mu nic nehrozilo, zatial co ti trkvasi na padakoch leteli pod pasmo Cb - mali prepnuty full race mode, kym Gaspi only recreational. :D
prave preto som tam pridal toto "( pre oponentov, neporovnavam pocasie, miesta, nic , iba potajomky zvyhodnujem rogalo)"

lebo som nebral do uvahy vsetky okolnosti :-)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Chcem len vyjadriť radosť zo slovneho spojenia kde bol použitý retiazkovy kolotoč. velmi ma to upokojuje teraz pred spaním.

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PetoR »

jan83 napísal: :D ja som to hadal na asi 1000m ..asi nemam odhad, este som nelietal (iba lietadlom a tam neviem vysku) :D
Dobre, no ked je toto do 300m, ako potom vyzera svet z 2000m? date odkaz na nejke foto zeme z takejto vysky?
Ja sa sice nemozem este nicim pochvalit, ani vysku neviem odhadnut ale vo fotogalerii najdes celkom peknu fotku Spisskeho hradu v medzi fotkami 08.07.2007 SĽubica (niekde v prvej tretine stranky). Juraj ti mozno napise z akej vysky to fotil...

A ked pises ze zarabas peniazky vo VB, tak to nie si sam, takto zije aj nas NAY rogalista :wink:.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

PetoR - nasiel som si tu fotku, myslim, ze v tom case som mal uz len asi 1000m nad zemou

jan83
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po Mar 31, 2008 2:39 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa jan83 »

A ked pises ze zarabas peniazky vo VB, tak to nie si sam, takto zije aj nas NAY rogalista .
skutocne? Aj tu lieta? nevies v ktorom meste je?

Chcel som vediet ako vyzera svet z vysky okolo 2000m (ako sa teda nan pozerate vy), tak som pouzil google earth. No, musim povedat, ze to by som sa hadam aj bal... to canianske jazero vyzera byt z takej vysky dost male..

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

daj nejake suradnice nech sa pozrieme aj my.

jan83
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Po Mar 31, 2008 2:39 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa jan83 »

pozeral som na Canianske jazera juzne (hadam8-10km) od KE. TO je vpodstate jedina detailnejsie zobrazitelna oblasn v okoli kosic..

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PetoR »

jan83 napísal:skutocne? Aj tu lieta? nevies v ktorom meste je?
Neviem kde presne, pisal nieco o Dubline, takze nie VB, ale Irsko, v knihe navstev daval aj fotky (17. február 2008 19:12, teraz strana 9 ), ale Marian mu uz nieco posielal postou, on bude presne vediet...

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

to Jan 83: Momentalne som v Irsku to je pravda. Pred tym som bol 3 zimy v UK. Inac momentalne je tam tiez jeden rogalista zo Slovenska na severe Londyna. V UK som nelietal, sa to neoplatilo (pocasie na figu cez zimu, doprava rogala, clenske atd.)

Peter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Aug 27, 2008 6:09 pm
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter »

Ahojte.
Som rád že už niekto predo mnou položil otázku aký je rozdiel medzi ZK a paraglajdom. Tiež som najprv uvažoval o padáku ale keď som videl videa a hovoril aj s chalanmi ktorý na tom lietajú ma odrádza myšlienka že by sa mi padák poskladal v nejakých 50m. Aj keď ma uisťovali že dnes sa to už stáva málokedy. Plachtarina v aerokluboch tu bola tiež zhodnotená a plne s tým súhlasím že je to drahé a človek si zalieta podla toho aké má vzťahy v aeroklube. Ale niečo iné som chel. Už som sa rozhodol že by som chcel lietať ZK, ale najprv by som si to chcel vyskúšať hlavne aký je to pocit. V piatok alebo v sobotu pôjdem so zmámim na straník je tam možnosť tandemu na rogale?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Peter, ak chces tandem, volaj Ivana Plucinskeho 0910 265 550

Peter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Aug 27, 2008 6:09 pm
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Peter »

ĂŹakujem. Kontaktoval som ho mno, ale smola mám o niečo viac kg ako môže zobrať. :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Tak teraz mas aspon motivaciu s tym nieco urobit :D

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

tak ja sa hlasym ja potrebujem

Napísať odpoveď