Technické prehliadky

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Technické prehliadky

Príspevok od užívateľa jaro »

Chlapci sem by som rád sústredil info a aktivity ku technickým prehliadkam krídel.
Stručne ako na to.
Na stránke LAA je evidencia krídel https://www.laa.sk/administrativa/evidencia-lsz/
ja tam časť pre ZK a MZK, treba otvoriť najnovší súbor a nájsť si svojho ftáka. Sú tam uvedené aj údaje o nálete krídla, preto treba toto používať a dbať na správne počty hodín. Inak Vám to kancelária vráti.
V časti Formuláre na stiahnutie si pri predlžený papierov stiahnite dva formuláre, vytlačte dvoj stranne na jeden papier. Nie sú potrebné dva.
https://www.laa.sk/administrativa/formu ... tiahnutie/
1. Žiadosť o vydanie, predĺženie, zmenu PLS – platná od 09.09.2021 - platnosť nie je podstatná lebo tu je najnovší formulár. Ak nebude najnovší kancelária vám to vráti.
2. Protokol o techn. prehliadke-ZK k 1.9.2015
Na oboch papieroch vyplniť svoje údaje a údaje o krídle. Hlavne nezabudnúť podpísať. Dátum až v okamžiku prehliadky po dohode s technikom.

V prípade nového krídla treba tretí papier 3. Základný technický popis – ZK – platný od 01.01.2017 Sú tam časti kde treba merať krídlo aj fyzicky. Veľa pomôže keď si ku krídlu zoženiete originálny manuál od výrobcu.

Vo zväze máme aktuálne 11 technikov, je to aj regionálne pokryté, takže nikto nemá problém na niekoho sa obrátiť. Ak by mal niekto návrh na nového technika včas dajte vedieť lebo za chvíľu budú organizované školenia technikov a inštruktorov.

Netreba zabudnúť na dobré mravy, teda poplatok pre technika, strávený čas a cestu.

Napísať odpoveď