kurz

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa jaro »

Indián, naozaj upáliť.
Nelietaš tak dlho aby si to tak kategoricky hodnotil. Padák je dobrý naozaj vtedy ked si chceš pohopsať na muldičke. Ked su trochu podmienky a hlavne miesto tak rogalo je rozhodne výkonnejšie a efektívnejšie. To že veľa z vás lietate občas a z toho ešte občas v nedelu poobede pred západom slnka ... to naozaj nič pilot nenalieta. Nám na vojne hovorili "Cvik robí mistra". Pozri sa na uspešných športovcov, pozri sa na Juraja, Fera. To je všetko natrenovane, nalietane doma a v zahraničí a potom to aj vidno. AJ cez víkend som videl vela žiako-pilotov na kopci, brúsili a brúsili a dačo z toho raz bude. Trpezlivosť a odhodlanosť.
Začnite si písať priemer minut a hodin na jeden štart. Začnite lietať keď je počasie, začnite lietať tam a s tými od ktorých sa možete niečo naučiť. Určite toto neznamená že si postavíš na kopci stan ale ked to potrebuješ a chceš tak si ho postavím.
:D
Fandím Vám všetkým a bol som veľmi nadšený v nedeľu poobede, ked som oblietaval Martina na Atlasovi. Už len chvíľu a ten chlap bude pod základňou. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa basileo »

nie nie, pre pana Boha len to nie, ja niesom pesimista, ja by som to strasne rad skusil a kiez by sa podarilo a zil by som lietanim, mne sa to strasne paci, ono to bolo vsetko asi zle pochopene alebo napisane ale nieje to tak ze som pesimista atd. ja len ze v podstate ako sa vravi bez prace nies kolace. treba makat na sebe a to je uy jedno ako a preco. vysledok sa dostavi aj potom.
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa jaro »

My hovoríme že stúpak si ťa najde :)

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Indian »

Dušan K :
Hej, beriem, ale zatial by som ani ja spat nemenil. No na poriadne porovnanie mam malo nalietane aj na jednom aj na druhom. Prve dojmy su ale jednoznacne.

Jaro:
Zial co sa vykonov tyka, dnesne, a aj prelety, su momentalne na SR v popredi padaky. Staci si pozriet xcontest. Taky Vyparinovci su napr. majstri umenia, ale aj mnohi iny. Tym neodsudzujem rogalistov, ale ta efektivita rogala sa akosy neukazuje, kde je skrytý ten výkon ? Tá rýchlosť ? tie výhody ? za cca 8 rokov lietania som ich zial nestihol objavit :(
A nelietal som iba v nedelu vecer, pocas skoly som mal casu pomerne dost.

Vo svete na dlzkovy prelet momentalne zaostava PG, asi o 150km. Zatial. Ide o to, ze ked mozes odstartovat 5x za den, naberes v ten den skusenosti tolko, ako za mesiac lietania na rogale. A to sa rata. To je ten trening. Stale si v kontakte s lietanim, stale si tam.

No a co sa mi najviac paci na PG, ako som pisal - skopirovane z mail-u :
" Treba napredovat, nie ostat stat na jednom mieste a pre mna je momentalne najvacsim pokrokom padak. Mozno najvacsim za cele moje lietanie. Skutocne ma to ocarilo, a aj pre to, ze sa daju skombinovat veci co ma vzdy bavili: priroda, turistika, sport, ciste lietanie, ziaden vyvoz nic, len slapes a letis - odkialkolvek, prisatvas kamkolvek, uplna volnost, nik ta nebuzeruje, nikoho netrapi .................. vyvedies, ides niekam a co ak, tak hodis batoh do auta....
Lietam pokial mozem a kolko mi chuti, lebo viem, ze ked pridu povinnosti a ine starosti, skonci to.. "

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa belani »

Nemam rad tieto porovnavania PG vs. HG, to som tu uz viac krat pisal. Kazde ma vyhody/nevyhody a kazdy lieta na tom co mu viac vyhovuje. PG niesu lepsie ani horsie - su proste INE!
Saman, ale ospevovat PG takymito argumentami chod pls na ine forum :)
Nemusis mat ani moc nalietane, staci ked pozorujes lietanie na kopcoch (hlavne v zahranici) kde sa hodne lieta. Aj priemerni HG piloti obletia kus priestoru, robia pekne prelety a vracaju sa spat na kopec. Vacsina priemernych PG bojkuje okolo kopca a samozrejme ze ti lepsi robia tiez krasne prelety a velakrat hodnotnejsie ako HG. Ale PG je kvantum!

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa juraj »

Jano, pripajam sa. ZL a PG su rozne formy toho isteho. Niekto to ma rad take, niekto onake, napr masochisti a sadisti. ZL by som skor prirovnal k tomu prvemu :D

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: kurz

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

juraj napísal:Jano, pripajam sa. ZL a PG su rozne formy toho isteho. Niekto to ma rad take, niekto onake, napr masochisti a sadisti. ZL by som skor prirovnal k tomu prvemu :D
Ahoj, já bych teda řekl, že si raději ubližují piloti s PG než s ZL. http://cs.wikipedia.org/wiki/Sadismus_a_masochismus :lol:

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa miro »

Myslím, že Juraj nemal na mysli lietanie, ale nosenie, skladanie, rozkladanie...

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Myslím, že obojí, paragliding i rogalo lze provozovat různě. Jde o mentalitu každého pilota. Myslím, že rogalo i padák lze létat, skládat a rozkládat v pohodě. Nepřeceňujme význam rozdílů ve strojích. Je to spíše v nás samotných, co od tohoto sportu očekáváme a jak ho provozujeme. Pokud ho děláme proto, že potřebujeme ostatním ukázat, jak jsme dobří, nebo dokonce nejlepší, nemůžeme se divit, že nám tento sport přináší všechno ostatní, jen ne vytoužený klid a pohodu... Všechny zdravím.
Karel

Hifi
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št Okt 02, 2008 7:46 am
Bydlisko: Gbeľany
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Hifi »

Palec hore :wink: A teraz tu mojú: o retiazkovom kolotoči a lete Condora! :lol: :lol: :lol: Naozaj táto téma nemá pre pokojného pilota zmysel ani šiesty.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Hifi. Vnímám to stejně jako Ty . Jen jsem se pokusil se "odosobnit" a podívat se na to z nadhledu. Uvnitř s Tebou přesně souhlasím :D .
Karel

Napísať odpoveď