Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

http://www.flightradar24.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Majo tak to je fasa. To jak si vyGooglil??? :wink: Ked sa tak pozriem na Istambul, alebo napr. Rim tak je tam riadna trma vrma, akobi sa vsetky pozrazali. Tiez pozeram ze cez Kosicke letisko prelieta bez pristatia lietadlo z Istambulu. Neviem ci sa mi to len zda, ale vo vzduchu je riadna premavka. A to este niesu zobrazeny rogalisti, padackari atd. ....... Asi zacnem bicyklovat, je to bezpecnejsie. Ci?
Naposledy upravil/-a eduardo v Po Apr 12, 2010 10:22 am, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Narazil som nato pri beznej kontrole novych prispevkov na fore virtualne letky SVK_squadron :-)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4202
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

http://www.youtube.com/watch?v=eDa2rW7xUjA" onclick="window.open(this.href);return false;

pracujem na HD kvalite

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Ten QUASAR odletel s ľahkosťou pierka. Dotyčný pilot má môj obdiv... :wink:

juraj
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Podla mojho nazoru niet co obdivovat, nebol ten start jednoznacny (praca lavej ruky). Ale neviem dobre posudit podmienky, ktore tam panovali. Kazdopadne to Noro (ten prvy) zase odpalil na minimalke. Mal by na svojich startoch popracovat.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

Mišovi silno fúkal vietor. Vidno ako mu už pri druhom kroku vyšlo krídlo úplne hore a naplo mu popruh. Zvyčajne v tej fáze prechytávame, lebo krídlo je už pod kontrolou popruhu. Prišlo to skoro, asi ho to zaskočilo, preto tá neistota.

Nechápem, na čo je dobré to dlhé postávanie s krídlom na ramenách. Vidno to hlavne na Norovi. U Miša sú aspoň vidno dve fázy - najprv "lovenie" správneho smeru a potom rozhodnutie pre rozbeh. U Nora aj Jara mi to chýbalo. A Norovi samozrejme utiekol náklon.

Norov štart - predovšetkým mizerná kamera. Ako som už napísal, Norovi utiekol náklon. Potom to zaklincoval veľkým uhlom nábehu. Na rozdiel od ostatných (obidvaja Jarovia aj Robo), ktorí zvyšujú uhol až pred odpútaním od zeme, Norovi utečie uhol už pri prvom kroku a pri treťom kroku je už maximálny - a to ešte nemá napnutý hlavný popruh. Už pri druhom kroku prestáva tlačiť trapézy pleciami - preto mu uteká ten uhol nábehu. Keďže to nepretláča plecami, ani to neťahá popruhom (ešte nie je napnutý), tak celá sila rozbehu ide do krídla cez fľaškový úchop, čo spôsobuje veľký moment pod ťažiskom krídla. A tento moment je ešte o to väčší, že sila akcelerácie je najväčšia práve pri prvých krokoch.
Všimol som si, že Noro robí krátke kroky až do konca. Preto mu chýba rýchlosť, a z toho sa asi vyvinul ten zlozvyk dostať to čo najrýchlejšie nad hlavu. Na väčšine štartov, čo som u Nora videl, vidno, že má stále ten istý fľaškový úchop - už od druhého kroku to nemá pod kontrolou, a bojí sa prechytiť na hrazdu aj vtedy, keď je už bezpečne vo vzduchu. Za normálnych okolností by to malo vyzerať tak ako to robí Jaso (JaroSojka :) ) - fľaškový úchop je len krátka fáza medzi kordovým držaním trapézy a hrazdou. Stačí, keď si Noro zlepší začiatok a zvyšok príde aj sám.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4202
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Sorry, kameroval Stepan ktorý nema vela praxe, casom sa naučí.
Noro, Gašpi ti vlastne povedal čo som ti pred štartom hovoril aj ja. Veda nesklamala. Hlavne platí že treba zlepšiť začiatok a ostatne pride samo.
Noro mal vlastne najlepšie podmienky spredu, my ostatní sme už bojovali s intervalom zľava, Mišovi to už dosť dulo kym sa to nezrovnalo. Tie vyčkavačky su vlastne odstrihnuté, mišo tam bol na dvoch sekvenciach, prvu som zrušil. Ciže riešenie taktiky štartu z takehoto videa sa neda lebo ten, niekedy niekolkominutový začiatok, tu nie je.
Mne sa osvedčila "taktika" nasmerovania počas zodvihnutia, ak sa mi to nepáči radšej položim a opakujem to znovu. V ramci minuty na štarte sa to vždy dá, aj ked tí vzadu sú z toho vo vytržení a bliakaju "pusch..." :)
Vo dvoch víkendoch na Slubici sa mi jednoznačne ukazalo:
- PG stihajú do vzduchu tak do 15 min, ja do 35
- sučasní, práve prví? PG su tak dobrí v lietaní že práve ich sa netreba "bať" a treba letiet k nim a s nimi
- PG dobre klzajú ale ich priemerna rýchlosť na trati je podozrivo mala, asi 2/3 našej, pri ich závratnom stúpaní je to pre nás neohrozujúce
- až neuveriteľne skoro štartujú hned po 11-12:00, bohužial tu majú výhodu rýchleho zbalenia a opakovania vzletu v prípade neúspechu
- prečo potom ale my neštartujeme ked pred nosom nam stupa 5xPG do zakladne. ja osobne som nebol vycikaný, oblečený, nenaprogramovaný prelet, nevyšpekulovaný s kolegami, nevidel som dostatočne slabé medzery pre štartovanie (boli len dobré intervaly) a tak, vlastne ani neviem či som chcel lietať
Postrehy 2:
- vľavo je svah s hranicou ochrany uvedenou na mape kde to najlepšie "chodí"
- vľavo svah je zachranovadlo pre všetkých
- v strede rozbehu je pekný peň ako päsť na oko pre nas začínajúcich HG
:wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa pegas »

jaro napísal:...
Mne sa osvedčila "taktika" nasmerovania počas zodvihnutia, ak sa mi to nepáči radšej položim a opakujem to znovu....
Súhlas. Ja som na to prišiel na Kapušianskom hrade. Tam sa naozaj inak nedá. Prvý raz nasmerovať +/- 5 stupňov, tak aby nevznikal náklon (ale otáčať môže! - preto sa nedá čakať), zložiť na zem, vydýchať sa a pri druhom zdvíhaní ísť okamžite do toho (do jednej sekundy od zdvihnutia). Aj vtedy sa to dá ešte zložiť na zem, lebo stačí už iba rýchlo reagovať. To najzdĺhavejšie, čo spôsobuje problémy s náklonom atď., je rozhodovanie sa. Pri tomto spôsobe prebieha rozhodovanie vtedy, keď je hrazda na zemi, t.j. je to bezpečné a človek sa neunaví.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

jaro napísal:http://www.youtube.com/watch?v=eDa2rW7xUjA

pracujem na HD kvalite
Jaro, kvalita je dobra. Pracuj radsej na technike kamerovania. Miestami sa to neda pozerat....alebo je kameraman nerozhodny?

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

http://pc.bazos.sk/inzerat/3185441/Pred ... nd-HCx.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Slusna cena 3D GPS, farebne
Pre tych, ktori nemaju poriadne GPS

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Indian »

Podla mna to treba brat pohodovo ako bicyklovanie . Zoberes a ides.. zatial sa mi to nie vzdy dari, ale snad to casom pride. Je to trochu nerozvazne na prvy pohlad, ale mozno nakoniec najbezpecnejsie. Ked sa clovek boji a spekuluje/naklon, smer atd.../ casto vyspekuluje daaku somarinu.. a potom ju naliehavo riesi, lebo ved to je lietanie, treba opatrne, spekuluje dalej, a dalej sa to zamotava a sam sebe si to len komplikuje..
Naposledy upravil/-a Indian v Ut Apr 13, 2010 10:23 pm, upravené celkom 1 krát.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa miro »

Na zajtra hlásia aj búrky, Belgičania to zakázali.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

miro napísal:Na zajtra hlásia aj búrky, Belgičania to zakázali.
Miro, asi mi nieco uslo ale nerozumiem tvojmu prispevku.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa miro »

http://www.sme.sk/c/5310131/belgicko-ch ... vsade.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Napísať odpoveď