Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

jaro napísal:
St Apr 24, 2019 1:06 pm
Štv., pia. Dubina. Vo štvrtok bude menej vetra. Ja nemôžem. V piatok idem, treba ale skôr lebo po 11.00 to bude zosilovať.
Letíme do Krosna :-)
Jaro ma prosil zistiť na TWR Tatry, či by v piatok povolili lietanie ZK bez spojenia. Stalo sa; volal som kolegovi, ktorý bude mať službu v PIA.
Takže - fakt je ten, že podmienky pre lietanie v CTR hovoria o obojsmernom spojení letovej prevádzky so službou riadenia. Posledná prax je vraj taká, že bez rádiového spojenia prevádzku z Dubiny TWR Tatry nepovoľuje. Výnimkou sú len zlety (PG; predpokladám, že aj HG) priamo na pristátie.

Nechce sa mi na túto tému rozvíjať debatu, prípadne nič neriešiace lamentácie. Skôr by som záujemcom o lietanie na Dubine odporúčal daným podmienkam sa prispôsobiť a zariadiť sa tak, aby tieto podmienky spĺňali. Rádiostaníc s leteckým pásmom je medzi pilotmi viac (jednu má napr. aj Marek D., ktorý teraz na lietanie pre prac. zaneprázdnenosť nemá čas; ja mám dve, ale len jedne káble ( :( ).
Mnohí leteckej RS stále nevedia prísť na chuť. :( OK, ako sa hovorí - proti gustu žiaden dišputát. Ale v prípade lietania v riadenom priestore dáva RS pilotovi "druhé krídla" a možnosti lietať bez problémov v celom priestore CTR a TMA; ...a ešte aj s full servisom - napr. aj info aktuálnom vetre na letisku a celkovej meteo situácii, resp. o blížiacej sa búrke, ktorej pohyb a rýchlosť pilot ZK počas letu často nemá možnosť posúdiť.
V neposlednom rade, takto sme vo vzduchu všetci navzájom spojení, máme info o ostatnej prevádzke v priestore, môžeme sa navzájom informovať o podmienkach a polohách a pod. Netreba mať z toho strach. Ak prevádzka dovoľuje, riadiaci zvyčajne nemá problém povoliť krátku komunikáciu medzi pilotmi. Naviac, podľa leteckých predpisov služba riadenia poskytuje známej prevádzke nielen službu riadenia a informačnú službu, ale aj pohotovostnú službu! Asi tak! :D
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4201
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Emond, a ako si sa "nechcel" rozpisovať. Dobre že si to zhrnul, aj pre Jurových nových to bude rada pre budúcnosť.
Ale, ...
zajtra je predpoveď pre Dubinu veľmi dobrá aj keď dnes tam nabehol vertikálny vývoj. Vietor teda bude a asi dosť silný. Preto treba dohodnúť variant. Ísť skôr a dačo uletieť s vetrom alebo štartovať až po 15tej a len miestne posvahovať. Máme skúsenosť že to na štarte v tieni Kráľovky nemusí byť dramatické, alebo naopak.
Popozerajte to aj ostatní a dajte názor.
Ja mám tiež druhú vysielačku, bez kablov, volnú. LZTT 121,350 MHz/8,33 kHz (121,350 pre A15)

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

EdmondPP v skratke:
o tom, ze treba dodrziavat pravidla a zasady v riadenych priestoroch o tom bez diskusie,
O tom ako si prestavuju "riadenie" v priestore nasi RLP ako vo vyspelom svete, to je na diskusiu :mrgreen: (zapnite si odpovedac a ine finty a fanty)
ostatne su bludy a fabulacie.

Laco
Príspevky: 2260
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Dnes klub? Kto?
Mozno oslavime Jurajove meniny. Keby nastal problem ("hjústn"), tak v ramci aprila sa mozem vratit k svojim narodeninam...
:-) :-)

Laco
Príspevky: 2260
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Dakujem kamaratom ze prisli, uz dalsie styridsiate (a cosi) narodeniny neoslavim :-(

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4201
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Rano pozriem predpoved a rozhodnem sa. Dost sa to hada. aj ked fučať bude len rozhodnúť čo a kedy zvladneme. Poobednajšia varianta nemusí byť lepšia.
Keby nebol absťak tak nejdem ale výstupy sú veľmi dobré. Mimo vetra v Tatrach.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4201
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnešok rušim, ten vietor nie je nič extra a nechcem sa spoliehať na zavetrie Kraľovky. Toľko šipiek nárazov vetra ešte na SK nebolo.
Dubina-KorytnicaPL.JPG

Laco
Príspevky: 2260
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

jaro napísal:
Pi Apr 26, 2019 8:34 am
Dnešok rušim, ...
Roger

juraj
Príspevky: 3426
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Múdro, aspoň nemôžem závidieť.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Keď sa už v daždi nedá lietať, tak sa dá aspoň behať https://www.tvkosice.sk/video/5cc567d94526ca022216543f
A niekde na konci videa ...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4201
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Kto sa v tomto daždi chystá?
https://predaj.cine-max.sk/kino-ke/93896

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1513
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja by som siel

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Rebro »

Tento tyzden by malo byt 1.kolo MSR. Uvidime ako pocasie.... Hlasia S-SZ
Monotrike

peterpavlik
Príspevky: 223
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Už sa nevládzem pozerať na tie predpovede😓 V stredu som síce v práci, ale možno sa mi podarí zdrhnúť skôr a ......... uvidí sa.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4201
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

V stredu vypadá letitelný Straník, Dubina a Kokava. Bude ale problem sa dostať na kopec, bude ešte asi mokro. CHce to realnu terennu 4x4.
Bude ale viac oblačnosti takže možno bude chýbať slnko.
Nitra zatial veľa vetra.
To je dnešný pohľad, uvidíme čo to povie v utorok.

Napísať odpoveď