Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

to je ono - výkon bez motora ako moskyto, pohodlné ako veĽká trojkolka, a sprace sa to do kombíka. Cena 190 000 Sk + DPH.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Gaspi prosim Ta neprzni tak skaredo lubozvucne nazvy nasich slovenskych hradov. Meno Kapusansky hrad je odvodene od obce nad ktorou sa nachadza, cize Kapusany nie Kapusiany.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

dragonfly

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Gaspi,pridaj na cene.S aerodynamickymi krytmi a so stvortaktom 180ccm 5800 libier +DPH.Ale je to super.Co sa tyka stupania je to len o trochu lepsie ako moskyto,ale lepsie klze.Ako ste si dnes polietali?Zavahali ste rano.O 10,45v Drienovci slaby juh,ale o 11,30 na rampe 2-3metre J -JV.Bol som na Soroske.Cestou tam vo vyske asi 300m nad hrebenom cely cas kludne nosilo,ale bol skor JZ.Spat to bolo termickejsie a na Haji som chytal 2-3m stupaky.To pritom bolo zlahka zadekovane.O 13.00 zlahka zacalo kropit,ale to uz som sedel spokojny v aute.S pozdravom bezmotorovym vtakom :lol:
JH

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ahoj Edo. Je to nevýdaní zjav, keď rozdávaš jazykovedné radi (tie tvrdé a mäkké y/i som ti napísal tak ako to máš rád :D ) Preto mi je Ľúto že ťa musím sklamať, ale správne je Kapušiansky. Takisto ako Margeciansky (nie Margecanský), KraĽoviansky (nie KraĽovanský) ... ostatné príklady si domysli. Keď mi neveríš, pozri do Pravidiel slovenského pravopisu.
Naposledy upravil/-a pegas v So Aug 23, 2008 10:41 pm, upravené celkom 1 krát.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ahoj Jano, keby som si chcel kúpiť niečo motorové, tak práve podobný typ Ľahkej trojkolky.

Ten Háj, čo popisuješ, ma neprekvapuje. My bezmotoroví by sme pri takom slabom vetre a termike iba zleteli. PodĽa predpovede bola vysoká šanca, že si na Kapuš. hrade pekne posvahujeme. Bál som sa hlavne silného vetra na štarte. Iróniou osudu sme tam skysli v bezvetrí (5 rogalisti + 7 paraglajdisti. Mali sme proste smolu. Predpovedný model nemohol počítať s tým, že sa akurát na Prešov zosype na pár hodín vzduch z rozpadávajúcej sa vlny oblačnosti. Zákal bol taký hustý, že skoro nebolo vidieť Prešov. Keď konečne presvitlo slnko, termicky sa naštartovala oblasť mesta, a tá cucala vzduch aj od Kapušianského hradu. Keď konečne mrak nad Prešovom zoslabol, začalo hrmieť smerom na Krompachy, tak sme sa na to všetci vybodli.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

už ste sa všetci nahlásili na ubytovanie do Žiliny? Viď sekcia "Akcie, súťaže, zlety".

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Gaspi nerob tu rozruch skoro som nalozyl

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

MišoG, čo sa týka toho opúšťania stupákov, tak v Pagenovi sa o tom píše iba z hĽadiska rýchleho preletenia klesáku (Performance ..., str.244), ale nie z hĽadiska bezpečnosti. Mne to vychádza najbezpečnejšie tak, že sa snažím letieť čo najpomalšie v jadre, alebo pred vniknutím do stupáku a až keď očakávam strih pred okrajom, až vtedy dám hrazdu do bezpečnej polohy - čím menšia rýchlosť, tým menšie sily v hrazde, keď ťa to začne driapať.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

nie , nie , musim to este raz prelistovat kde to bolo.
Problem naletenia do silneho stupaku nemam, kedze mam posunute tazisko.

a co zajtra ?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Zajtra to vyzerá na krátke ale kvalitné polietanie na Háji.

Slabý vietor (spočiatku možno sever, ale na Háji bezvetrie s termickými závanmi) až do základne umožní, aby sa aj tu na východe urobil dobrý teplotný gradient vo výške. Stupáky budú pekne vyvinuté, takže po štarte do intervalu by to malo ísť pohodlne hore.

Základňa bude síce ako dnes iba v 1500 m, ale kumuly budú mohutnejšie - hlavne nad kopcami sa budú chcieť zlievať, a základňa bude trochu cucať. Všetko sa skončí o 17:00, keď to bude väčšinou zadekované.

Ja mám auto v oprave (blatníky a tak), ale Daewoo bude stačiť. Potrebujeme vodiča, ak máme ísť na prelet spolu (výšku budem vybavovať na leteckej frekvencii).

P.S.
ak nepôjde so mnou Majo, mali by sme polietať :D

Laco
Príspevky: 2260
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

O koĽkej predpokladáme zraz? Chce ísť aj Edo V. a aj Vilo.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

To pegas:
majo nejde , bude to super prelet.
:roll:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

ja by som navrhol 10:00. Neviem ako s Dejvom, ale o 12:30 by sme už mohli štartovať

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

no ja radsej o hodinu skor ako o 15 min neskor, ale co uz ked su medzi nami dochodcovia v obdobi medovych tyzdnov

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

To vieš, zajtra musím použiť alternatívnu dopravu.

A dovedieš šoféra?

ZatiaĽ to spočítam:
ja+Laco+MisoG+EdoV+Vilo+sofer(Duri) = 5+1
Zase také blbé číslo, na jedno auto veĽa, na dve málo.

Napísať odpoveď