17.7.2009 Komárovce

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
MatoV
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ut Nov 20, 2007 6:31 pm

17.7.2009 Komárovce

Príspevok od užívateľa MatoV »

RoboB hovoril, že to že som znova išiel lietať treba niekde napísať. Tak píšem... Janko, Roba a Ja sme sa stretli na letisku v Komárovciach v Piatok podvečer. Bol krásny horúci letný večer, úplný olej. No proste ideálne podmienky pre motorové lietanie. Janko to odpichol v pohode po nejakých 40 metroch a krásne si lietal:

http://www.youtube.com/watch?v=_H2XHII_QiI


No potom som sa na štart pripravil ja. Všetko bolo OK až keď som nezačal bežať a ani "Gazella" štíl pri tých 31°C nestačil. Krídlo ma predbehlo a skončil som na špičkách. Reflexívne som pritiahol a krídlo zabralo. Tak som sa po prvý raz dostal do vzduch. Lenže po pár sekundách tomu bol koniec. Znova ten nešťastný vypínač. ťukol som ho o hrazdu a bolo predčasne po lete:

http://www.youtube.com/watch?v=J3DAo21EI9o


Na druhý štart som sa rozhodol počkať z predstavou, že sa trochu ochladí a bude to Ľahšie odpichnúť. Tak som počkal 3/4 hodinu a znova som bol na štarte. No nad tým asfaltom sa to vôbec neochladilo akurát tak komáre a ovady začali viac štípať. Tak som znova vytočil motor a poďho štartovať. No skončilo to skoro tak isto, ale ten "Jani" štýl vzletu som aj druhýkrát (hoci s odretými kolenami) zvládol a bol som znova vo vzduchu. Ten let som si potom neskutočne užil. Lietanie nízko nad zemou, vôňa polí a západ slnka, kývajúci Ľudia, vystrašený motorkár no proste paráda. Tento let bol presno to prečo som niekedy dávno doniesol túto myšlienku lietania do klubu. Pre mňa je toto definícia slobody pohybu v troch rozmeroch.

http://www.youtube.com/watch?v=9uULu_CBUgk

video je bez zvuku lebo som ho musel trochu upraviť a pri tom sa mi stratil zvuk. Už som nemal nervy sa s tým ďalej hrať. Tak si to pozrite ako to je.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

No konecne ! 8)

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Ti to trvalo! Robi,mohol by si pripojit foto leziaceho Martina a foto 2 cervenych jablcok (kolennych) po brusnom starte... Bolo ozaj strasne horuco a najlepsie bolo vo vzduchu ,kde vietor chladil. Kolecka su super - start, pristatie,pokecat,odstartovat... Pluco ,ked si bol v Ke, mohol si sa prist pozriet !

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Príspevok od užívateľa robo-b »

aj by som, ale dajak neviem ako :cry:

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Potichu závidím ......

Príspevok od užívateľa raf3 »

Tak takto som Mosquito videl prvý krát! Dobrý štart a pekné pristátie! Takto sa nacvičujú štarty a pristátia? :D Musí to byť fantasticky zážitok, škoda, že nestojíš na nejakej doske s kolečkami ..... tú by si po štarte nechal na štartovačke a už by si len letel, hoci by bol takýto štart "bezbolestný" trafiť sa pri pristávaní na kolečkovú dosku by až taká stranda nebola ..... :D Ešte raz vďaka za takýto sprostredkovaný let ..... :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Rado,
budes sa smiat, ale ked sme s Mosquitom v roku 2006 zacinali, Jano vazne rozmyslal nad startom s kolieskovymi korculami :D

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Nuž .....

Príspevok od užívateľa raf3 »

Napadlo ma to ako prvé, ale určite by to chcelo oveĽa väčšie kolesá ako sú na korčuliach kvôli plynulejšiemu a bezpečnejšiemu štartu, no netuším kam potom s nimi ..... :D to už by potom ten "podvozok" vyzeral ako na JUMBE .... :D , mne by sa skôr páčil Ľahký trojkolesový zakapotovaný podvozok určený aj na pristátie .... ale moje "dumky" ..... sú len ..... moje dumky ... :D v žiadnom prípade nechcem mútiť vodu pilotom ja ako webový pozemný personál :D :D :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Rado,
velakrat sa v nasom klube stalo, ze pozemny personal sme ugradovali na vyssiu, lietajucu verziu. Je pravda, ze to nejde automaticky s kazdym :D

Napísať odpoveď