Kamera

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
MatoV
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ut Nov 20, 2007 6:31 pm

Kamera

Príspevok od užívateľa MatoV »

Ták chlapi prezradím Vám moje malé tajomstvo. Potom ako som sa neúspešne pokúšal presvedčiť moju manželku aby mi na postroj našila kapsičku na foťák (predsa je len trochu lepšia za tým šijacím strojom ) :)
som sa rozhodol situáciu riešiť rázne. Výsledok môjho rozhodnutia je vidieť na foto.
Obrázok

Je to uz premakaná kamera ktorá nahráva na SD kartu max do 2GB čo je asi 58 min. Zapínanie a vypínanie je riešené posuvným vypínačom aj so zvukovým efektom. Robí to .avi súbory v rozlíšení 640x480 a asi 30fps čo úplne stačí. Má to to ešte kopu funkcií ktoré ešte ani dobre nepoznám.

Už sa teším ako sa s Vami podelím o tie pocity pri nízkych preletoch.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Hotový terminátor.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Zda sa, ze Martin reaguje na to, ze som si vcera kupil kameru aj ja. Viac info na www.flycamone.com. Nie je to ziadna slava, na prilbu si to urcite nenamontujem, ale na kylovku alebo akukolvek vzdialenu cast kridla to pojde bez problemov. Umoznuje dokonca aj dialkove ovladanie

Užívateľov profilový obrázok
MatoV
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ut Nov 20, 2007 6:31 pm

Príspevok od užívateľa MatoV »

Juraj, ja som mal skôr pocit, že ty si reagoval na to že si sa dozvedel že tu kameru mam ja (už skoro mesiac), ale samozrejme, môžem sa mýliť.....

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ja som sa pozrel na túto kameru, o ktorej mi referoval Juraj:
http://www.icaro2000.com/Products/Vario ... lifemo.htm

Dnes mi z Icara odpísali, že to používa kodek MPEG-1 a dátový tok je 4000 kbit/s. DVD používa 5000-10000 kbit/s, takže z hĽadiska kompresie to nie je také hrozné.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Martin,hlavne pri tych nizkych preletoch ked budes zapinat kameru ,nevypni motor! To este len bude delenie sa s pocitmi... :shock:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Martin, mylis sa, o Tvojej kamere som sa dozvedel az vo stvrtok v klube, ked som uz bol rozhodnuty, ze si jednu kupim.
Uz som tu svoju trochu testoval, skutocne to nie je ziadna slava, asi bude treba este par rokov pockat, kym tie malicke cuda budu za nieco stat. Ale da sa nastavit na niekolko rezimov, napr, ze to urobi fotku priblizne 1240x1080 kazde 4 sekundy az do zaplnenia pamate, (su mozne rezimy fill in a wrap aj pri videu) dokonca som zistil, ze sa da prednastavit otocenie obrazu o 180 stupnov, takze ju viem namontovat v dvoch polohach, ma aj pohybovy senzor, takze moze sluzit na kontrolu priestorov a aj ako webcamera ap. Ma vyklopnu snimaciu hlavu (dokonca s tiahlom na servo). V prototype uz je aj Flycamone 3 s displayom, zabudovanymi servami na ovladanie ap, ale podla dostupnych informacii s rovnakym rozlisenim, takze so zatial siahol po lacnejsej verzii.

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Mini kamera

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Ahoj, sice tato kamera http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18088 nedosahuje kvalit kamery v úvodu fóra, ale její cena je určitě zajímavější, navíc ji lze přilepit páskou kamkoliv (přilba, trapézka, lanka vpředu či vzadu)!! :lol: :lol: :lol:

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Príspevok od užívateľa kelek »

CAUTE .
A koĽko stojí táká kamera ?

Tiež o takom niečom rozmýšlam , lebo moj dig.foťák je trochu väčší :-) a hladám niečo kompaktnejšie za rozumnú cenu.

Díky za odpoveď.

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Kamery

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Ahoj, ceny v Ă

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »


Napísať odpoveď