Činnosť klubu v roku 2006

7.4.2006 piatok. Výcvik na Budimíri. Po príchode na kopec to nevyzeralo veľmi dobre, fúkal dosť silný vietor. Čakanie na slabší vietor sme trávili preberaním teórie. Po hodinke čakania sa situácia ustálila natoľko, že sme mohli rozbaliť ZK-1 a začat poskakovať. Žiaci si urobili od 10 do 17 štartov. Celkom úspešný výcvikový deň.

fotoarchív


8.4.2006 sobota. Tokaj

9.4.2006 nedeľa. Tokaj. Z Košíc sme štartovali až 13:30, po príchode na Tokaj boli vo vzduchu iba dve krídla. Behom nasledujúcej hodiny vyštartovalo všetkých 6 našich krídel. Po pristátí prvých pilotov nasledovala výmena pocitov z letu, sledovanie a hodnotenie ostatných, balenie a odchod. Ďalší skvelý letový deň.

fotoarchív


22.4.2006 sobota. Budimír. Výcvik žiakov.

fotoarchív


1.5.2006 pondelok. Kamenica. Výcvik žiakov.

fotoarchív


5.5.2006 piatok. Kohút. Z Košíc sme odchádzali až po 15-tej hodine, vďaka štrajku klubového auta (po polhodine "presviedčania" sa rozhodlo že nás odvezie). Lietalo päť pilotov z toho dvaja žiaci. Najhoršie dopadla iba trapéza na ZK-1, pri pivku sme este prešli teóriu o rýchlostnej poláre a hurááá domov.

fotoarchív - nieje, zanedbaná priprava záznamovej techniky u všetkých pilotov :-)


8.5.2006 pondelok. Kohút. Jediný sa uchytil Robo, ostatným vydalo iba na zleťák.

fotoarchív


13.5.2006 sobota. Kamenica. Pekná májová sobota, pred garážou sme sa stretli už o siedmej. Naplánovali sme dva kopce, Lada pre žiakov a "veľký chlapci" mali ísť polietať na Kapušany. Po zhodnotení situácie okolo obeda sme nabrali smer sever - Kamenický hrad. Na Kamenici fúkalo statočne, prvá letela Vrana za ňou Jaro, Laco a Vlado. Po polhodine svahovalia pristávali, bolo to "o držku".

fotoarchív


29.5.2006 pondelok. Kapušany. Pondelkové poobedie, neskorý štart a výborne letové podmienky, nosilo to všade, chlapci si to riadne vychutnali a využili na fotenie v rôznych letových polohách, fotky hovoria za všetko.

fotoarchív


11.6.2006 nedeľa. Kohút. Severná situácia, takže zase smer Kohút. Na štarte nefúkalo takmer nič, počas prípravy prišlo zopár padačkárov, počas štartu trochu zavadzali. Ale počasie nebolo nič moc, po nejakom čase vietor zoslabol. Smer pristávačka trochu podupať obylie, zbaliť a domov.

fotoarchív


6.6.2006 - 29.6.2006 Majstrovstvá Európy - Chorvátsko. Juro, Peto, Edo nás reprezentujú na medzinárodnej úrovni.
report 01
Uz sme v Chorvatsku, lietali sme a este budeme. Foto je z Brgutu. Tocim s Edom.
report 02
Takze na zaciatok, ziadny blog z Chorvatska som nepripravil, lebo som nemal cas, tak vam budem pisat e-maily. Najlepsie pocasie sme mali 2. den treningu (14.6.) kedy sme leteli spod Ucky - štart Brgud. Zdá sa že sa to zatial iba zhoršuje. Morská bríza termiku úspešne potláca a kumuly (dobré stupáky) sa objavujú iba na hraniciach so Slovinskom. Zatial sme obidva sútažné dni lietali práve odtialto - štart Raspadalica (južný štart). Miestny meteorológ je slabý, lebo zatial nám hovoril vela vecí, ale úplne sa sekol, pokial bude siahat vplyv brízy. Vcera (17.6.) to viedlo k tomu, že do ciela nedoletel nikto. Vzdialenosti boli malé, ale o to väcšia bola radost Ivana "Plucka" - novácika v našom tíme, ktorý predletel aj starého matadora - Fera Niznera. Dnes bol prvý otocný bod volený triezvejšie (kamenolom pri tunelom pod Uckou), ale pocasie sa oproti vcerajšku zase zhoršilo. Až natolko že lúku somárov nedobrovolne otestoval Plucko. Dávame mu našu "nadradenost" poriadne vyžrat - inak by sa to s ním nedalo vydržat. Najhorší bol posledný úsek pred prvým otocným bodom, kde sa nedá pristát, a operacná výška bola mizerných 800-900m. Ja som to dotiahol najdalej - 3km pred druhý otocný bod, Ferovi chýbalo ešte o jeden kilometer viac. Vraj nejaký piloti to dotiahli až na tretí, ale plno dobrých pilotov bolo na tom horšie. Zajtra vraj možno prejde front, ale tentoraz si to chcem pozriet sám na Internete, takže zatial sa lúcim.
report 03
Dnes ešte horšie pocasie, tj. riedke a rozbité stupáky, silný bocný vietor. Edo sadol tesne za otocákom, Bohuš 10 km za ním, ja ešte menej. Fero sa nad mojou pristávackou trápil asi hodinu a dotiahol to niekam k Bohušovi. Plucko to položil tesne za naše mestecko, kde bývame - na druhej fotke je to tá malá biela bodka vpravo dole. Prvá fotka je pohľad na naše mestečko: Roč.
report 04
Vcera sme boli konecne v cieli, tzn. Fero, Bohus, ja, Plucko.
report 05
Vcera bola disciplína 121 km. Zase šialený mnohouholník cez 6 otocných bodov, prvý z nich (Planik) dokonca 2x. Ked sa tocí, tak vzadu na planine (niektorí v malej výške), kde nie sú skoro žiadne možnosti na pristátie. Prvý otocák daleko v horách (na fotke v pozadí je vidiet kopec Ucka). Druhý otocák - Zbevnica (štart na hraniciach so Slovinskom), tretí do stredu Istrijského poloostrova (druhé foto). Posledný otocák úplne na juh až skoro k moru - morská bríza naštastie nefungovala. Konecne som si zobral do postroja vak s vodou (Camel bag) - a oplatilo sa - inak by som tých skoro 6 hodín vo vzduchu nevydržal. Výsledky: Fero v cieli, mne chýbalo 8.5 km, Plucko mieril k poslednému otocáku, Edo tak isto, ale asi mu neuznajú posledný otocák v GPS tracklogu, Bohušovi chýbali ešte dva otocáky.


fotoarchív


25.6.2006 pondelok. Bukovec.

fotoarchív


06.7.2006 streda. Bukovec. Štátny sviatok v strede týždňa padol všetkým vhod. Na kopci sa zišli takmer všetci piloti východu. Osem krídel na štarte, najväčšie zastúpenie mali Aeros-i.Vyzeralo to, ako na niektorom kole majstrovstiev SR. Do vzduchu sa nikto nehrnul, tak to Juro vzal na seba. Stupák, ktorý sa mu podarilo po štarte vytočiť mu zabezpečil asi nejlepšiu pozíciu vo vzduchu. Niektorým to vydalo iba na pristávačku, iní sa trápili, ale vyplatilo sa. Fero potvrdil svoje kvality, vytiahol sa z doliny a pokračoval na prelet. Laco poobzeral základne oblakov, Jaro a Edo zaleteli okolo 10 Km. Martin, Peto a Robo si dali ešte jeden štart. Výsledky dňa: Juro a Fero okolo 60 Km, Peto na druhý krát asi lepšie "integroval" a aj keď už bol pokročilí čas uletel 36 Km. Všetci sa zhodli na hodnotení počasia: rozbité stupáky, úzke, jadro stále niekde inde. Za zmienku stojí vzorové určenie polohy pre zvoz v Jurovom prípade: "Krčma pri kostole hneď vedľa hlavnej cesty" a načapovaná kofola na stole. Pri takto zadaných súradnic nájde pilota hocikto a hocikde v našej republike :-).

fotoarchív


07.7.2006 štvrtok. Kamenica. Taká malá výprava poobede. Marian preškolený na Atlas, Juro odskúšal svojho nového Atlasa, Laco trochu polietal. Podmienky boli dobré, tak akurát pre paraglidistov.


29.7.2006 sobota. Bukovec.

fotoarchív


05.8-18.8.2006 Podbrezová CUP 2006

fotoarchív


07.9.2006 štvrtok. Háj.

fotoarchív


09.9.2006 sobota. Budimír.

fotoarchív


10.9.2006 nedeľa. Naša výprava sa zúčastnila súťaže v presnosti pristátia na Straníku pri Žiline. Súťažilo sa v kategóriach profi,amatér a zahraničný. Kategória opička sa zrušila, ale od rána bol vážnym adeptom na tuto cenu Peto - duralový koncert Lacovho krídla, ktorý "zahral" Peto na pristávačke bolo počuť až na štart. Pre náš klub skončila táto akcia nad očakávania úspešne. V kategorii profi vyhral prvé miesto Laco, kategoria amatér prvé miesto Marian a najlepší výkon suverenne Juraj.

fotoarchív


14.9.2006 štvrtok. Kapušany.

fotoarchív


24.9.2006 nedeľa. Krásna lúka.

fotoarchív


30.9.2006 sobota. Háj.

fotoarchív


11.10.2006 streda. Háj.

fotoarchív


18.10.2006 streda. Háj.

fotoarchív


21.10.2006 Sobota. Lada. Začiatok výcviku nových žiakov.

fotoarchív


17.11.2006 Piatok. Lada.

fotoarchív